Nasza rocznica

February 24, 2015 10:25 am

To prawda, jest za co dziękować. 🙂

Nie tylko za to, że jest Przystań, gdzie możemy się podzielić tym, co w naszym życiu zmieniły Programy, jak nauczyły nas nowych sposobów przeżywania rzeczywistości czy pokazały, że więcej radości jest w byciu darem niż w rozliczaniu innych z tego, co dla nas zrobili. Oprócz tych owoców społecznych jest też i owoc bardzo osobisty: Przystań nauczyła mnie, że o wielu wartościowych rzeczach można nie tylko mówić, ale też i pisać. Co dla wykładowcy, rekolekcjonisty i konferencjonisty od przeszło 25 lat nie było to tak całkiem oczywiste.

Tak krótka forma wypowiedzi, jaką jest blog, stanowi niesamowite wyzwanie dla kogoś, kto normalnie mówi przez 60 minut do 1,5 godziny. No chyba, że chodzi o homilię. 🙂 Wtedy trochę krócej.

Po trzech latach wpisów mogę powiedzieć, że nie tylko bardzo polubiłem tę formę, ale też że i ona sporo zmieniła w moim życiu. Uczę się pisać bardziej „po ludzku” – a nie tylko naukowe artykuły. Od kiedy dodatkowo zacząłem pisać równolegle bloga  po angielsku (homilie), odkryłem piękno dzielenia się słowem/Słowem pisanym.

Każdy wpis to prawdziwa przygoda: opowiedzieć o tym, co dla mnie ważne, w taki sposób, żeby to kogoś zainspirowało i pozwoliło pogodniej spojrzeć na rzeczywistość.

Sam każdego dnia otwieram z ogromną ciekawością naszą Przystań. Znamy się dobrze w całym Zespole, także swoje „style pisarskie”, a przecież czekam na każdy wpis.

Dziękuję Wam, nasi kochani Czytelnicy, za otwieranie Przystani, za zaglądanie do niej, za tworzenie razem środowiska ludzi, dla których życie jest ciągłym zaproszeniem do radowania się jego niespodziankami.

Z serdeczną modlitwą i błogosławieństwem

Ks. Jarosław

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak