nasza adopcja

March 25, 2015 5:00 am

“Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (Łk 1,28)

 Anioł, Posłaniec Boży przyszedł do Maryi niczym gość. Tak, taki wyjątkowy gość. Serdecznie się z Nią przywitał, pozdrowił i przyniósł Jej propozycję od Boga.  Zaprosił Maryję do tego, aby zechciała stać się bezpiecznym domem dla Syna Bożego. Zaprosił ją do rodzicielstwa. Zaprosił ją do tego, aby stała się Matką Boga. Zostać Matką Boga – toż to przecież niewiarygodne! I cierpliwie czekał na Jej decyzję. Na Jej wolny wybór, bo przecież mogła Bogu odpowiedzieć „nie”.

Wraz z przyjęciem Woli Bożej, Maryja pokornie przyjęła wszelkie następstwa. Bo to nie była tylko decyzja o urodzeniu Boga, ale pokornego trwania przy Nim i towarzyszeniu Mu w dorastaniu, na drodze krzyżowej, pod krzyżem. Tam, pomimo tylu trudów i przykrych doświadczeń, zgodziła się na ponowne rodzicielstwo  – została Matką nas wszystkich. Adoptowała nas!

Radujmy się więc, że Bóg jest z nami dzięki Maryi.

Dorota

P.S.

Dzisiaj, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w wielu miejscach rozpoczynają się  Dzieła Duchowej Adopcji  Życia Poczętego, które jest zagrożone aborcją. Wszystkim rodzicom tej Duchowej Adopcji  życzę sił i wytrwałości w realizacji tego, jakże potrzebnego, dzieła. I Bogu dziękuję za wszystkich rodziców adopcyjnych, za ich odwagę, heroizm i oddanie. Dobrze, że jesteście!

Tags:

Categorised in: Dorota