Nasze kalendarze

September 1, 2016 5:00 am

Zaczną się wypełniać lekcjami dzieci i ich dodatkowymi zajęciami, na które trzeba także zarezerwować dodatkowy czas. Zaczną się logistyczne zmiany, bo dziecko idzie do nowej szkoły i trzeba przećwiczyć czy lepiej schoolbusem czy przez tatę w drodze do pracy, bo mama w tym czasie zajmie się resztą dzieci. Bywa, że najmłodsze towarzyszy w tym wszystkim, choć jego jeszcze obowiązek szkolny przecież nie dotyczy.

Warto przypomnieć sobie w dniu startu w szkołę, że w tych wszystkich planach wpisywanych w nasze smartfony, na tablicach korkowych czy na lodówkach, trzeba tym bardziej umieścić „momenty przywracania systemu”—Wasze małżeńskie randki. Bez codziennych paru minut dla siebie i cotygodniowej godziny (ale takiej tylko dla Was) i kilku godzin raz w miesiącu nie da się podjąć dobrze zadań rodzicielskich. Dobra mama to taka, która jest kochana przez tatę i jest mocna jego miłością i okazywaną przez niego troską; dobry tata, to ten, który jest szanowany przez swoją małżonkę i wie, że może zawsze polegać na jej oddaniu i miłości. Dopiero wtedy dzieci otrzymują od swoich rodziców to, o co w rodzicielstwie tak naprawdę chodzi: “Kochamy was, jesteście naszymi skarbami, pragniemy Waszego pięknego rozwoju w każdej dziedzinie, dlatego tyle różnych zajęć, ale nade wszystko pragniemy, byście wiedziały, że kochamy Was bezgranicznie”.

Wszyscy to doskonale wiecie i o tym pamiętacie, ale dobrze jest też wpisać w kalendarz, żeby nie uciekło… O rzeczy ważne należy dbać, bo są obwarowane wolnością i same się nie przypomną, same o siebie nie zawalczą. Wychowawczyni sprawdzi, dlaczego dziecko nie przyszło do szkoły, pracodawca zapyta, dlaczego my jeszcze nie w pracy, a małżeństwo się o randkę nie upomni. Tak ma. I trzeba to uwzględnić.

Życząc dobrego startu w nowy rok szkolny

ks. Jarosław Szymczak

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak