Nawrócenie

March 10, 2015 5:00 am

„Największą winą współczesnego człowieka jest brak poczucia, że jest się grzesznikiem, a co za tym idzie, nie odczuwa się potrzeby powrotu do Boga, nawrócenia się, aby doświadczyć piękna Jego przebaczenia”.*

Powyższy cytat zwrócił moją uwagę. Coś w tym jest . Bez poczucia grzeszności nie za bardzo wiadomo, jak przeżywać Wielki Post. A przecież tu nic się nie zmieniło. Jest to czas nawrócenia.

Dzisiaj w dobie wielu „prawd” i powszechnej względności wszystkiego, wielu chciałoby tak po prostu cieszyć się wolnym czasem świąt Wielkanocnych w otoczeniu kurczaków, jajek i zajączków. A tu „niestety” wcześniej całe sześć tygodni bardzo szczególnego czasu. Cieszę się, że aż sześć. Tempo dzisiejszego świata niestety i mnie trochę porwało. Gdyby to był tylko tydzień czy też może i dwa, to na pewno byłby to za krótki czas dla mnie, by wewnętrznie wyhamować, zatrzymać się. A tak mam szansę na to, by dzięki tym tygodniom, po przeżyciu Triduum stanąć przed pustym grobem i powiedzieć: „Panie tyś ofiarował za mnie życie, cóż mogę ja ofiarować Tobie? Nie mam nic poza pełnym słabości własnym sercem”.

Ks. Jarosław pisze, że Wielki Post zbliża się już do półmetka. Jeszcze zostało trochę czasu. Tak bardzo staram się go wykorzystać. By doświadczyć Jego przebaczenia.

Michał

*regens Penitencjarii Apostolskiej prał. Krzysztof Nykiel; za www.wiara.pl

Tags: ,

Categorised in: Michał