Niebo istnieje naprawdę

May 23, 2014 5:00 am

“To jest Moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem”. (J 15, 12)

Poszłam z moim bratem do kina na film “Niebo istnieje naprawdę”. Słyszałam, że film bardzo “amerykański” i w rzeczy samej, opowiada o rodzinie pastora z Nebraski. Czteroletni synek na stole operacyjnym przeżywa stan bliski śmierci – i potem zaczyna mimochodem mówić, co przeżył. Tytułowe “Niebo” miesza się z ziemskimi kłopotami rodziny, a pastor przeżywa próbę wiary. Jeśli film jest “amerykański”, to tylko na plus.

Ale miało być o miłości. Bo film też podaje jedną z jej definicji. “Kochać, to dać poznać drugiemu, że nie jest sam”. Zaadresować tę największą potrzebę, jaką nosimy w sercu – więzi, obecności, dzielenia. Jeśli popatrzeć na to z tej strony, otwiera się tak ogromne pole dla wyobraźni. Dać poznać mężowi czy żonie, że nie jest sam czy sama. Dać to odczuć dzieciom – że w każdej sytuacji, nawet gdy zabraniamy czy czegoś oczekujemy, jesteśmy po ich stronie. Że w naszym domu nikt nie jest sam. Bo i On zawraca nas z ucieczki w samotność swoją miłością.

Możemy tak wielu ludzi nosić w sercu i żywić ciepłe względem nich uczucia. Czule kochać nasze dzieci. Dopóki jednak inni tego nie doświadczą, nigdy się o tym nie dowiedzą i zostaniemy ze swoją miłością… sami. 🙂

M

Tags: , , , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak