nowe trendy w modzie

May 7, 2016 5:00 am

Podczas jakiejś codziennej czynności wracają do mnie słowa, że “Miłość zakrywa wiele grzechów” (1P 4, 13). I to w dniu, w którym tyle zepsułam, że właściwie trudno zbierać siły na lepiej i więcej – i gdybym paliła, pewnie poszłabym na taras papierosa, patrzyła w dal i można by wtedy z tą sceną nakręcić smutny polski film o braku nadziei. Ale wracają do mnie te słowa w zupełnie nowym znaczeniu: nie, że jeśli się bardzo kocha, to grzechy idą w niepamięć. Tylko że jeśli się kocha bardzo, to zakrywa się winy i słabości drugiego.

Ciekawe, że tak często wyobrażamy sobie rzeczywistość w stylu idealnym (gdy wszystko się układa po naszej myśli), a nie prowadzimy w sobie treningu wewnętrznego naszych reakcji na to, gdy mąż się spóźnia, żona rozmawia przez telefon, gdy mogłaby szykować kolację, dzieci coś psują lub o 21:30 przypominają sobie o konieczności uszycia stroju na inscenizację mitu greckiego na język polski na drugi dzień. Gdybyśmy na sucho w sobie przetestowali ubieranie drugiego w serdeczne współczucie i miłość w tych sytuacjach, pewnie dobro pomnażałoby się niesłychanie w momentach, gdy stres czy nerwy paraliżują.

Reagowanie z miłością to największy impuls dla rozwoju drugiego: dodaje skrzydeł. Droga korekty i wypominania utrwala w nim przekonanie, że jest do niczego.

Może warto ogłosić w naszych domach najnowszy trend w modzie – ubieranie w miłość. 🙂

m

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak