O nas

Fundacja Pomoc Rodzinie istnieje i działa od 1997 roku po to, by:

  • pomagać rodzinom w odkrywaniu ich wyjątkowego potencjału miłości i życia,
  • dostarczać małżeństwom i rodzinom inspiracji na temat tego, jak w twórczy i autentyczny sposób rozwijać wzajemne relacje i – opierając się na silnych więziach rodzinnych – stawiać czoła wyzwaniom współczesnego świata,
  • wspierać małżeństwa i rodziny w kryzysie i wyposażać je w umiejętności potrzebne do rozwiązywania problemów i pokonywania trudności,
  • przygotowywać pary do pracy z innymi małżeństwami i rodzinami,
  • współpracować ze środowiskiem NaProTechnologii we wspólnym budowaniu cywilizacji życia i miłości,
  • tworzyć i publikować materiały pomocne w rozwoju osoby, małżeństwa i rodziny.

Nasza Historia

Zespół

Jaroslaw Szymczak

Prezes Fundacji

Ur. 1962 w Bydgoszczy.  Członek Instytutu  Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny w Łomiankach koło Warszawy. Doktor teologii małżeństwa i rodziny.  Od 1988 r. pracuje na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW.

Duszpasterz, spowiednik, doradca małżeński i rodzinny, zwany „Ratownikiem od małżeństw” – również tych w głębokim kryzysie. Współtwórca Programów dla Małżeństw i Narzeczonych, będących dynamiczną i warsztatową formą dzielenia się latami doświadczeń pracy duszpasterskiej z parami. Przewodnik duchowy i przyjaciel wielu małżeństw i rodzin.

Kapelan Stowarzyszenia Ginekologów Katolickich, od lat współpracujący z prof. Thomasem Hilgersem – twórcą NaProTechnologii.

Członek rady Dyrektorów FertilityCare Centers International.Członek International Planning Committee i kapelan World Congress of Families w USA. W wolnym czasie także maratończyk, nurek oraz podróżnik.

Wraz z Małgorzatę Rybak autor książki “Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance” wydanej w roku 2016 nakładem Rosikon Press.

Agnieszka Dowejko

Administracja/księgowość

Familiolog, absolwentka Instytutu Studiów nad Rodziną ATK oraz Polskiej Akademii Rachunkowości.
Członek Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego Świętej Rodziny. W Fundacji zajmuje się sprawami administracyjno-księgowymi.

Agnieszka Rogalska

Badania i rozwój Programów

Urodzona w 1978 r., kobieta, Wielkopolanka i melancholik z urodzenia, wychowana w wielkim klanie rodziny Wnuków, żona mądrego męża, dzięki któremu stała się również mamą trójki dzieci. Magister nauk o rodzinie i wykładowca na Wydziale Studiów o Rodzinie (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie).

W przeszłości współtwórca Przeznaczeni.pl, od 2002 roku nieprzerwanie współpracująca z Fundacją Pomoc Rodzinie, współautor pięciu Programów na Miłość i Życie (w trakcie pracy nad kolejnymi z planowanych dziewięciu), Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA, Cyklu Akademickiego „Personalistyczne podstawy miłości małżeńskiej” oraz wielu innych inicjatyw duszpasterskich, trener.

Nieodmiennie zafascynowana ludzkimi możliwościami przemiany świata i samego siebie, zwłaszcza gdy człowiek w tym dziele jest gotów współpracować z Bogiem. Od lat zgłębiająca i tłumacząca na język praktyki istotę relacji osobowych w ujęciu Karola Wojtyły jako filozofa, etyka, teologa i poety. Towarzyszenie w rozwoju wielu studentom, zakochanym, narzeczonym i małżonkom poczytuje sobie za zaszczyt i miejsce realizacji powołania zawodowego.

Anna i Armin Soleccy

IT i branding Programów - wolontariusze

Rodzice trójki dzieci, mieszkający w Glasgow w Szkocji. Współpracują z nami jako graficy i informatycy, troszcząc się o graficzną wizualną stronę działań Fundacji (dzięki nim możliwe było uruchomienie niniejszej strony Fundacji). Absolwenci Programów na Miłość i Życie Fundacji Pomoc Rodzinie, opiekunowie FamilyCare Center w Glasgow.