obraz i podobieństwo

August 25, 2012 6:00 am

Nosisz go w sobie. Obraz Boga.

Jest ogromnym ekranem, który zapełniają najpierw Twoi rodzice. Niekoniecznie przez to, co mówią, bardziej przez to, jacy są, jaka jest ich bliskość i miłość – na miarę ich ludzkich ograniczeń.

Potem wyświetlasz na tym ekranie wiele własnych wyobrażeń, na miarę Twoich zranień i ograniczeń. Może w tym obrazie być więcej z policjanta, sędziego, biegłego rewidenta, niegroźnego dziadka czy obojętnego inżyniera materii.

Życie z takim bogiem może być nie do wytrzymania, nie musi być przecież jednak Twoim losem. Możesz poprosić Go, by powiedział Ci coś sam o sobie. Jeśli będziesz Go naprawdę pytał – On odpowie Ci w sposób nie pozostawiający wątpliwości. Możesz poznawać, jaki był naprawdę, czytając Jego autobiografię: Jego słowa miłości do Ciebie w najpiękniejszej z ksiąg. Znajdziesz tam wiele listów do Ciebie. Byłeś w Jego planach, gdy powstawała. Możesz także szukać odpowiedzi u tych, którzy jak apostoł Jan, są Mu bliscy.

Byłoby naprawdę głupio dopiero na koniec życia się dowiedzieć, że czas nam zleciał w towarzystwie wyobrażenia, które nie było do Niego podobne.

Małgosia

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak