Okno na świat

May 9, 2013 10:54 am

Początek pobytu w Nowej Zelandii to najpierw mała aklimatyzacja. Choć obudziło mnie w nocy „oberwanie chmury,” to nie dałem się całkiem wybić ze snu i jeszcze jakoś dociągnąłem do rana, tłumacząc sobie, że to w pewnym sensie wakacje i trzeba się wyspać. Pierwszy poranek od dłuższego czasu, kiedy nie trzeba się było spieszyć.

Dziś – to najpierw urodziny mojej najmłodszej siostry. Okrągłe, więc tym bardziej szczególne. Dziś także trzeba oddać sutannę do pralni chemicznej, bo się troszkę zmęczyła tymi podróżami i zrobić małe zakupy czegoś ciepłego, bo trudno się było zapakować na wszystkie pory roku. A tu listopad. Wyleciałem, gdy w Warszawie jeszcze śnieg leżał na chodnikach, otarłem się o bujne lato i już jesień. Jak ten czas szybko leci. Gdzieś po drodze zgubiłem wiosnę. 🙁

Ale podstawowym celem dzisiejszego dnia były odwiedziny u Pana Jezusa Eucharystycznego. Dziś, jak w każdy czwartek, w jednej z lokalnych parafii jest całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wybieramy się zatem na adorację.

Adoracja

Kościół na szczycie wzgórza ma okno tuż za ołtarzem, z którego rozpościera się widok na całą okolicę. 

Pierwszy raz widzę taki pomysł na prezbiterium. Tu trzeba spojrzeć na świat przez pryzmat Ołtarza i Pana Jezusa. Jakby nie chciał zatrzymać spojrzenia na sobie, tylko zapraszał, żeby widzieć świat poprzez Niego. Kościół nie jest miejscem ucieczki od „niedobrego” świata, tylko miejscem, gdzie się uczymy na świat odpowiednio patrzeć. 

Bardzo mi się tu spodobało. Bardzo mi dobrze było tu na adoracji. Nie chciało się wychodzić.

Na jutro zaplanowałem dzień skupienia. Do wieczora, bo wieczorem Msza św. i konferencja dla lokalnej Polonii. Ale wcześniej chcę pobyć sobie długo wreszcie sam na sam z Panem Jezusem. Po tylu spotkaniach z ludźmi jest to tak potrzebne. Opowiedzieć Mu wszystko, co się wydarzyło. A to spojrzenie przez Pana Jezusa na świat bardzo mnie zainspirowało. 

Z pamięcią o Was zawsze

ks. Jarosław

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak