On-site visit

April 26, 2013 10:04 am

Dzisiaj miałem wyjątkową okazję spędzić całe popołudnie z jednym z małżeństw, które uczestniczyło w pierwszej edycji Programu Ja+Ty=My w Omaha, Nebraska. Katie and Rick Brennan z St. Louis, MO. Ricka poznałem w czasie EP1 w Omaha kilka lat temu. Katie na początku tylko przez korespondencję. Później w czasie naszego Programu dla lekarzy NaPro.

Rick, który od początku otrzymał ode mnie pseudonim Rick the Rock, lekarz ginekolog-położnik, jest wyjątkowym człowiekiem. Ojciec dwóch córek i dwóch synów, wspaniały mąż, jest jednym z trzech lekarzy, którzy tu w St. Louis są całkowicie oddani służbie życiu. Nie przepisuje antykoncepcji, jest NaPro i … kompletnie osamotniony. Ale szczęśliwy. Zawsze mamy wybór. Z Panem Jezusem może być trudniej, bo uczeń nie jest nad Mistrza, ale za to z Nim jest pokój, błogosławieństwo, radość i spokój sumienia, którego świat nie rozumie, ale z pewnością zazdrości.

W ich domu czujesz się jak w rodzinie. Przyjęli mnie w gościnę w czasie pobytu w St. Louis, ale nie było do tej pory czasu na nasze spotkanie, bo byłem cały czas zajęty. Więc zostawały nam tylko bardzo późne godziny nocne. Dzisiaj wreszcie trochę czasu razem.

St Louis with The Bs

Planujemy Program w St. Louis, kiedyś tam w przyszłym roku. I oni będą naszą parą prowadzącą.

Rozmowom nie ma końca. Tyle historii do opowiedzenia, tyle przeżyć do podzielenia się. Dołączyli też ich przyjaciele. Wspaniała rodzina. Mają syna w seminarium. Dobro jest rozlewne. Dobro przyciąga dobro.

Po raz ostatni tym razem z St. Louis

Fr. Jay

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak