Our Lady of the Snow

April 27, 2013 9:09 am

W Belleville, w stanie Illinois, w dolinie rzeki Mississippi, Ojcowie Oblaci (OMI) zbudowali sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na pamiątkę misjonarskiej posługi w Arktyce. Dziś jest to miejsce, gdzie wiele grup wybiera się na rekolekcje.

Udało się także i organizatorom Programu z sąsiedniej diecezji Springfield znaleźć dla nas miejsce.

Dziś spotkały się dwa małżeństwa, które już uczestniczyły w Programie (II edycja w Omaha: Brad & Audrey Bolt oraz stały Diakon Patrick & Daniele O’Toole). Zaprosili do zapoznania się z Programem ks. Briana Alforda. Niestety nie może z nami zostać długo, ale będzie tyle, ile tylko się da, bez zaniedbywania swoich parafialnych obowiązków.

Wieczór poświęciliśmy na przejrzenie jeszcze raz wszystkich warsztatów, układu godzinowego, sal, posiłków i tego wszystkiego, co trzeba przygotować na sobotę i niedzielę.

Zdumiewa mnie na nowo, jak wiele pary pamiętają ze swojego uczestnictwa, jak udało im się wprowadzić trwałe zmiany.

Patrick, na przykład, zapytał się po Programie swojej żony, w czym mógłby jej naprawdę pomóc, co byłoby dla niej wyraźnym wyrazem jego troski o nią. Nic nie podała, zastawiając wolność mężowi. Wybrał pranie. Od 15 miesięcy, kiedy uczestniczyli w Programie, Daniele ani razu nie zeszła do basementu robić prania. Oboje się tym cieszą. A ja razem z nimi.

Druga edycja Programu w diecezji Springfield ruszyła. Oddajemy ją Matce Bożej Śnieżnej i Rodzinie Świętej.

Z Belleville

Fr. Jay

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak