pauza

February 6, 2016 5:00 am

Pauza to czas między emocją a działaniem. Pauza przydaje się bardzo, gdy słowa mogą zranić. Pauza jest czymś innym niż ciche dni, obrażenie się i zamknięcie na dialog o tym także, co boli. To także nie taktowne unikanie tematów trudnych. Pauza nie jest łatwa. Pauza to czas na miłość. By słowa i czyny wzbogaciły się o refleksję i troskę o dobro drugiego.

Pauza wychodzi nam tym słabiej, im większa presja. Z tej perspektywy powiedzenie, że “gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy”, nabiera nowego sensu. Gdy biegnę, mogę kogoś podeptać, potrącić, przewrócić nawet. Ale nie tylko pośpiech tak bardzo nas okrada z czasu na pauzę – także zmęczenie.

“Wypocznijcie nieco”, które dziś Pan Jezus kładzie na serce – to nie luksus czy przywilej dla nielicznych. To podstawy ekologii, byśmy mieli siły na pauzę. A więc także nasz sen – to miłość, zjedzenie śniadania – to miłość, relaks z książką – to miłość. Odłożenie stosu rzeczy “do zrobienia”, by nami nie rządził stres, i troska o spokojny czas tylko dla naszej rodziny – to także po prostu miłość.

Dobrego weekendu – i z prośbą o modlitwę o “czas na miłość” dla uczestników, prowadzących i organizujących Program 1 w Belgii w ten weekend

M

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak