Po pielgrzymce

September 22, 2015 5:00 am

Wracamy powoli do siebie po cudownym spotkaniu z rodzinami. Po „szaleństwie” wakacyjnych spotkań rekolekcyjnych takie spotkanie w Łomiankach jest dla nas prawdziwą nagrodą. I choć na nas spoczywał trud przygotowania także i tego wydarzenia, to widok całych rodzin, które przyjechały tyle kilometrów, żeby przez chwilę pobyć razem w wielkim dziękczynieniu, są radością i okazją, żeby do najpiękniejszych wspomnień wrócić raz jeszcze.

Za każdym razem mam wrażenie, że Pielgrzymka Rodzin to po prostu „family reunion”, gdzie Wisełka i Łomianki są wzajemnym punktem odniesienia. Gdziekolwiek się nie obejrzeć, wszyscy znajomi. Nawet ci, co pojawili się po raz pierwszy, mają wrażenie, że są tu już od lat i nawet jeśli się nie znają jeszcze z resztą, wiedzą, że mamy ze sobą tak wiele wspólnego. Że o dzieciach nie wspomnę, które swobodnie zmieniają rodziny wszędzie czując się u siebie, bo wszędzie napotykają „starych” znajomych.

Już niedługo rozpocznie się nowy rok naszej pracy w Ogniskach. Tak przygotujemy się do kolejnych turnusów w Wisełce, Trzęsaczu i innych miejscach, gdzie będzie okazja do zatrzymania się i pochylenia nad Słowem Bożym. Zaczynamy czas wprowadzania słowa w czyn.

Z pamięcią o wszystkich, którzy nie mogli dotrzeć

Ks. Jarosław 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak