Po Programie

February 9, 2015 10:05 am

Pierwszy raz zdarzyło nam się prowadzić Program w tak międzynarodowym towarzystwie: uczestnicy z Hiszpanii, Włoch, Estonii, USA, Belgii i Francji, że już o naszej Polskiej grupie nie wspomnę. Z jednej strony żołnierze z naszej misji w NATO, z drugiej pracownicy różnych instytucji europejskich czy nasi (niezastąpieni i wszędzie doceniani) budowlańcy.

Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich wywołała łzy wzruszenia nie tylko u pań, ale i u panów. A dzielenie w międzynarodowym towarzystwie, gdzie język angielski wypowiadany był w tylu różnych akcentach (wg mnie najpiękniej brzmi angielski z francuskim akcentem) nie mogło się skończyć.

Jest za co dziękować. I za to, że tyle par przyjechało, i że tak międzynarodowe towarzystwo (już się Hiszpanie pytali co trzeba zrobić, żeby Program wystartował u nich) i że tylu żołnierzy nie tylko z naszej misji… Ale największa wdzięczność należy się naszej parze organizatorów: Ani i Adamowi. Wzięli na siebie cały trud zorganizowania Programu, znaleźli miejsce, pilnowali wszystkich szczegółów i jeszcze prowadzili grupę angielskojęzyczną. Na szczęście ogromną pomocą byli Karolina i Tadeusz.

Choć Program kosztował mnie utratę głosu i sporo wysiłku, to przecież wart był każdej chwili tu spędzonej.

Dziękuję za wasze modlitwy i wsparcie.

Z pamięcią

Ks. Jarosław

IMG_4371 IMG_4370IMG_4368IMG_4366IMG_7028IMG_7025

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak