po tej samej stronie barykady

March 15, 2013 5:00 am

Na lotnisku serdecznie przywitał nas Rafał, wręczając Paniom, z okazji Dnia Kobiet belgijskie czekoladki – wizytówka miasta i kraju. Widzimy się pierwszy raz w życiu, przyjmują nas w swoim domu z Jagodą, z obawami, które są naturalne w takiej sytuacji. Po przegadaniu kilku godzin okazało się, że tak wiele nas łączy, wspólne doświadczenia, podobne przeżycia. Pan Bóg tak dobrze wie, co robi.

Przetrwaliśmy. Stres, zmęczenie, tęsknotę za dziećmi, brak akceptacji dla własnych niedoskonałości i upadków.

Tak mogę podsumować naszą jedynkę. Była wyjątkowa, bo pierwszy raz za granicą bez fizycznego wsparcia Agnieszek (bo na duchowe zawsze możemy liczyć), prowadzona po długiej przerwie.

Father Jay, jak zwykle przywiózł kilka nowych myśli i celnych spostrzeżeń inspirujących do pracy nad sobą.

Na koniec warsztatów wiele ciepłych słów, życzenia od uczestników: powodzenia w prowadzeniu warsztatów. Mój mąż od razu je sprostował: “życzcie nam powodzenia w budowaniu naszego małżeństwa.Tak, bo jesteśmy wszyscy po jednej stronie barykady, walczymy o rodzinę, naszą własną i o rodzinę w ogóle. Jedni uczą się słuchając, my uczymy się przekazując Wam zdobytą wiedzę i czerpiąc z Waszych doświadczeń, którymi tak hojnie się dzielicie.”

I na koniec, chcieliśmy się podzielić z Wami Słowem, które nas poruszyło podczas Mszy Św. w niedzielę.

“Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe. Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił na posługę jednania. Albowiem
w Chrystusie Bóg jednał z sobą świat, nie poczytując ludziom ich grzechów, nam zaś przekazując słowo jednania. Tak więc w imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień.

W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem. On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą.” (2 Kor 5,17-21)


Karolina i Tadeusz,
(małżonkowie, prowadzący warsztaty podczas programu 1 w Brukseli)

Tags: ,

Categorised in: Goście