pokazał mi

January 3, 2015 5:00 am

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.” (J 1,14.12)

Gdy nie widzę, to nie słyszę, czyli łatwiej mi słuchać, gdy widzę, kto i jak mówi. Ale gdy jest mi niewygodnie, to z trudem przychodzi mi koncentracja. A bycie w dobrej relacji z drugą osobą powoduje, że od razu wzrasta moja motywacja do wysiłku. Pewnie już wiecie, że jestem wzrokowcem  z dużą domieszką kinestetyka 🙂

Ale nim sama sobie to uświadomiłam, Bóg, który stworzył mnie właśnie taką, już wcześniej zrobił wszystko, abym umiała przyjąć Jego Miłość. Pewnie byłoby mi ją trudno przyjąć, gdyby mówił do mnie tylko przez proroków. Ale On posłał na ziemię swoją miłość w Jezusie, abym mogła zobaczyć, jaka ona jest. Abym mogła się przyjrzeć Jezusowi z bliska, abym mogła z Nim przebywać,  poznać Go, uczyć się od Niego, naśladować Go. Ale też, abym mogła wtulać się w potrzebie, oddawać Mu troski, wypłakać w rękaw. Abym mogła doświadczać bliskiej relacji z Nim, która da mi moc przyjąć dziecięctwo Boże.

Teraz proszę Go o to, aby przymnażał mi łaski, bym codziennie była zdolna Go przyjmować.

Dorota

Tags: ,

Categorised in: Dorota