Program 1 po raz trzeci

December 14, 2012 7:15 am

…w tym miesiącu. Najpierw w Szczecinku (pierwszy weekend grudnia), potem w Łomiankach i w najbliższy weekend w Katowicach. Choć tyle już było tych programów (choćby w tym roku, a ile w ciągu tych pięciu już lat) i ciągle mówi się to samo, to za każdym razem jest to dla mnie niezwykłe przeżycie.

Niezależnie od miejsca, niezależnie od kraju (a kilka krajów już ten program odwiedził) wszędzie jest to spotkanie z małżonkami, którzy chcą się stać lepszą wersją siebie.

Jaki to zaszczyt być świadkiem tych zmagań, tej walki na  głębinach, tego burzenia i budowania od nowa.

Wiem, że niektórzy doświadczają, że z nimi jest wyjątkowo źle, że oni to już chyba tylko na złomowanie, bo na generalny remont – to już pewnie za późno… O jak bardzo chciałbym im wtedy powiedzieć, że każde dobro jest trudne, ale warto, warto, warto podjąć ten wysiłek.  Im większy trud na początku, tym większe szczęście czeka później.

Proszę Was wszystkich, Absolwentów jedynki, dwójki, trójki czy czwórki, otoczcie ich swoją troską, modlitwą i dobrym uczynkiem. Choćby najmniejszy gest troski o swoją małżonkę czy małżonka niech pójdzie w ten weekend do tych, którym najtrudniej. Kogóż Pan Bóg wysłucha bardziej niż małżonków wstawiających się za małżonków?

xj

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak