Program 1 w Austrii – zakończenie

May 28, 2015 12:32 pm

Jak zawsze na zakończenie trudno się rozstać, choć każdy musi już wracać do domu, bo jutro praca. Ale był czas i na spokojną modlitwę nad każdą parą indywidualnie (mała grupa), na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i ostatnią (tu) romantyczną kolację. Jeszcze chwilę zajęło podsumowanie i zaplanowanie przyszłości. Pater Richard już przymierza się do zorganizowania następnego spotkania na jesieni.

W świadectwach podkreślano świetne połączenie wykładu z warsztatem i potem czasem na indywidualny dialog. Niektórzy z uczestników podziękowali za możliwość rozmawiania o swoich trudnych problemach wyłącznie ze sobą, co Program przez swoją formułę nie tylko umożliwia, ale i ułatwia.

Osobne podziękowania zostały zaadresowane do ks. Richarda, który sam się zaangażował i był prawdziwym gospodarzem Programu oraz do Nicoli i Tobiasa, którzy – obdarzeni ostatnio łaską rodzicielstwa przez adopcję – mieli utrudnione zadanie, ale pięknie poprowadzili wszystkie zajęcia. Dodatkową radością było wspólne świętowanie 50. urodzin Tobiasa. Dzięki Nicoli i Tobiasowi możliwe było przetłumaczenie książki Programu na język niemiecki przez profesjonalnego tłumacza. Specjalne podziękowania również dla Pauliny, która przygotowała pierwszą wersję tej książki w pięknej szacie graficznej (i pozdrowienia dla Ani, żony Wojtka, która wprowadza niemiecki tekst do programu z mapami, by w Fundacji była wersja edytowalna).

Dziękuję także Wam, za wsparcie, za modlitwy i towarzyszenie nam w tym czasie.

Z serdeczną modlitwą i błogosławieństwem

Pater Jarek

Odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich

IMG_5496

IMG_5498

Romantyczne kolacje:

IMG_5502

IMG_5501

IMG_5504

Zespół i uczestnicy (P. Richard za obiektywem)

IMG_5140

IMG_5131

Trenerzy: Nicola i Tobias, P. Richard i Znajomy Ksiądz z Polski

IMG_5148

50. Urodziny Tobiasa

IMG_5486

Świadectwa par (video):

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak