Program 1 w Hastings (Nebraska)

May 3, 2015 10:52 am

Hastings leży w południowej Nebrasce, ok. 1,5 godziny od Lincoln (stolicy Nebraski i diecezji Lincoln) i ok 2,5 godziny od Omaha. Ta diecezja sięga od Lincoln aż do Colorado, zajmując południową część Nebraski. Hastings ma 25 000 mieszkańców i dwie parafie. Mniej więcej 20 % mieszkańców jest katolikami.

Gościny udzieliła nam szkoła średnia im św. Cecylii przy parafii o tym samym imieniu. Gospodarzami Programu są Blair i Mark, a pomagają im w prowadzeniu jeszcze dwa małżeństwa (absolwenci Programu 1 w Omaha): Patrycia i Rob oraz Staphanie i Jeremy. Mamy razem 14 par uczestników i 3 pary trenerskie. Szkoła nam udostępniła wszystkie sale, więc mogliśmy wybrać dla siebie najbardziej nam odpowiadające, a posiłki przygotowały panie z jednej z grup kościelnych. Wszystko więc odbywa się przy pomocy ludzi dobrej woli.

Małżeństwa, które przyszły na Program, są tu dzięki parom trenerskim, które pragnęły podzielić się z zaprzyjaźnionymi małżeństwami owocami Programu w Omaha. Mają za sobą różny staż: od 3 lat do pięćdziesięciu, jeszcze bez dzieci lub też rodzice czternaściorga. Część zna się, bo ich dzieci chodzą do tej samej katolickiej szkoły; inni znają się z rozmaitych spotkań parafialnych. Są sąsiedzi z posesji obok; są uczestnicy, którzy zaprosili swoich rodziców, ale też i tacy, którzy ściągnęli na Program teściów swojej córki.

Dziś zakończenie i powrót do Omaha. Ale zanim to nastąpi, jeszcze trochę zajęć przed nami. Dziękując za już, prosimy o jeszcze więcej modlitwy, żeby Program mógł wydać najpiękniejsze owoce.

Z serdeczną pamięcią

Fr. Jay

IMG_4962

IMG_4957

IMG_4965

IMG_4969

IMG_4967

 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak