Program 1 w Łomiankach

May 26, 2013 9:16 am

Dziś na nowo dotarły do mnie słowa z Księgi Syracydesa: „Położył oko swoje w ich sercu, aby im pokazać wielkość swoich dzieł”. Dobrze widzi się tylko sercem. To dzięki “Jego oku.” Tylko On może nam pokazać całą prawdę. „I dał każdemu przykazania co do bliźniego”. Jak bardzo troszczy się o nasze relacje. Wie, jak bardzo nasze oczy mają łatwość dostrzegania tego, co nas rani, co nam zagraża, czego innym brakuje. A mamy oglądać rzeczywistość Jego spojrzeniem. Dlatego “Jego oko w naszym sercu.”

Pięć par, każda ze swoją historią, swoimi trudnościami, oczekiwaniami, pragnieniami. Prostowanie spojrzeń, postaw, wrażliwości. Wychodzić z tego, co nasze, by żyć na Jego miarę, dorastać do Bożych zaproszeń, do życia na Jego obraz. „Dał im wolną wolę, język i oczy, uszy i serce zdolne do myślenia”. Na nowo poddać siebie Jego panowaniu.

Sześć prostych kroków, które mają odbudować w nas to, co jest godne Jego i powołania do małżeństwa.

Dziś za nas modliło się tyle małżeństw. Dołączyła do tej modlitwy grupa małżeństw z Programu 1 w Meksyku. Oni byli ostatnią grupą, która przeszła Program. Wiedzą, jakie to ważne, by uczestnicy byli omodleni, więc płynęła modlitwa sprzed oblicza Matki Bożej w Guadalupe.

Świat zjednoczony w trosce o piękno małżeństwa. Cywilizacja życia i miłości przekracza wszystkie granice, jednoczy wszystkich. „Imię świętości wychwalać będą i wielkość Jego dzieł opowiadać”. A nas uczynił częścią tego wielkiego przedsięwzięcia. Chwała Panu.

Z wdzięczną modlitwą za Was wszystkich

ks. Jarosław

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak