Program 1 w Szczecinie

March 22, 2015 5:00 am

Bardzo szczególny, bo pierwszy raz w mieście, które przez wiele lat nazywałem „swoim”. Tu skończyłem podstawówkę, liceum i studia seminaryjne, tu zostałem kapłanem. A potem wyprowadziłem się do Łomianek, w których mieszkam blisko 30 lat. Teraz Łomianki to „moje” miasto (choć do praw miejskich wróciły Łomianki stosunkowo niedawno 🙂 ).

Wsparcia trenerskiego udzielił Szczecinowi Wrocław (Agnieszka i Jacek) i Łomianki (Agnieszka P. i Maciek S.), a całością zaopiekował się ks. Stanisław Krzyżanowski. Bez niego Program nie miał szans się odbyć. Był od początku we wszystkim: od zorganizowania miejsca na Program, przez kontakt z uczestniami, aż do posiłków i troski o atmosferę. Pilnował, żeby był wrzątek i ciasta na stole, uczestniczył w warsztatach i wykładach, przyjeżdżał pierwszy i wyjeżdżał ostatni, i troszczył się o wszystkich i wszystko.

Lokalne rodziny z naszego Zachodniopomorskiego Ogniska wsparły nas ciastami; to piękny znak solidarności z małżeństwami na Programie. Cieszę się bardzo, że ten prosty gest życzliwości tak promieniuje na inne miejsca, w których odbywają się Programy – choćby po raz pierwszy, jak to ma miejsce w Szczecinie.

Jutro ciąg dalszy. Dziękując za wsparcie już, proszę jeszcze o jutro.

Z pamięcią o Was

Ks. Jarosław   

20150321_131338

DSC_0225

 

IMG_9757

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak