Program 1 we Wrocławiu zakończony

September 28, 2015 5:00 am

Nasze zakończenia są zwykle jakimś nowym zaproszeniem, wystosowanym do małżeństw uczestniczących w Programie do kontynuacji pracy w formie zadań domowych i spotkań tematycznych. Jest to też zawsze nowy czas szczególnej mobilizacji dla naszych “absolwentów” (par trenerskich i koordynujących czy zaangażowanych w rozmaite obszary organizacji). Już choćby z tego względu należy im się szczególna wdzięczność i wsparcie modlitewne. Dla nich Program – to czas “przed”, tak często związany z poszukiwaniem miejsca i wieloma przedsięwzięciami logistycznymi (jak choćby catering czy kawiarenka), w trakcie (prowadzenie warsztatów, nadzorowanie kawiarni, posiłków, opieki dla niemowląt) i na zakończenie sprzątanie. Pary trenerskie zaś na kolejne sześć miesięcy opiekują się swoją grupką.

Zakończenie to także świadectwa. Jak zawsze dla nas ważne; bardzo często to nagroda za poniesiony trud. Cieszę się bardzo tymi wszystkimi pochwałami, jakie padły pod kątem Programu, treści wykładowych, pracy trenerskiej i niezwykłej organizacji. To prawda, że nasze Programy to nie tylko wykłady i warsztaty, ale także ogromna troska o czas dla małżonków i o atmosferę. Podkreślano wielokrotnie, jak pięknie wypadał czas w kawiarence i jak wiele wniosła muzyka, która towarzyszyła małżeńskim dialogom.

Dla mnie niezwykłe było w czasie tych świadectw zwracanie uwagi na to, jak ważny był ten czas małżeński. Wiele małżeństw sygnalizowało, że ostatni raz, kiedy mieli taki “czas dla siebie”, był wiele lat temu.

Dziękuję wszystkim za towarzyszenie nam modlitwą, za sygnały pamięci i obecności duchowej. W następny weekend mamy Program 2 i Program dla Narzeczonych “Gaudium et Spes” w Łomiankach. I już prosimy o pamięć w Waszej modlitwie

Z wdzięcznością

xj

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak