Program 1 we Wrocławiu

November 5, 2012 11:49 pm

zakończony. Z 27 zgłoszonych par dojechało 25. Większość to małżeństwa z samego Wrocławia, ale było też kilka par, które pokonały znaczne odległości, żeby móc w Programie uczestniczyć. Byli i nestorzy (47 lat życia małżeńskiego) i bardzo młodzi (2.5 roku). Byli małżonkowie z malutkimi dziećmi, których nie można było z nikim zostawić i tacy, których dzieci już są samodzielne. Byli tacy, którzy sami prowadzą zajęcia dla małżeństw (lub samych mężatek) i tacy, którzy nigdy nie byli na żadnych zajęciach dla par. Bogactwo rozmaitości, wielość doświadczeń i dwa dni ciężkiej pracy dla uczestników (i prowadzących – jak to dobrze, że były 4 pary przygotowane do prowadzenia, bo tylko dzięki nim stało się to możliwe. Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję).

Już noc. Powoli wszystkie władze, jeszcze przed chwilą działające w największym stopniu  koncentracji, uspokajają się. Z akcji można przejść w stan spoczynku. Co prawda na chwilę tylko, bo za kilka godzin jeszcze ważny wykład dla wymagającego audytorium i powrót do Łomianek.

W sercu radość, że tyle par przyszło zawalczyć o jakość swojej relacji, że tylu parom się chce.

Tylu ludzi na świecie modliło się za ten czas, więc nie ma się co dziwić, że Uczestnicy wyjeżdżali z mocnymi postanowieniami. Pamiętajmy o nich. Teraz trzeba to wszystko przełożyć na swoje relacje. Oj, będzie się działo.

ks. Jarosław

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak