Program 1 znowu pod opieką Our Lady of the Snows

June 8, 2014 5:00 am

Sanktuarium Ojców Oblatów tuż obok Belleville w stanie Illinois. Nazwane na cześć Matki Bożej Śnieżnej (tej od śniegu w Rzymie 5 sierpnia 352 r. i Bazyliki Matki Bożej Większej); wzywanej często przez ojców Oblatów, misjonarzy wśród Eskimosów. Jej sankturarium znalazło miejsce tuż przy rzece Mississippi w stanie Illinois i stało się narodowym miejscem kultu maryjnego w USA. Odbywa się tu wiele rekolekcji i pozostaje tylko marzyć, że kiedyś nasza Wisełka będzie wyglądać podobnie – następne wyzwanie dla Ogniska z Wrocławia po zbudowaniu bazy rycerskiej 🙂 Historia obiektu dostępna na tej stronie.

Organizotorem jest ponownie Wydział Duszpasterstwa Rodzin z Diecezji Spiringfield. Jego dyrektor Carlos Tajeda wraz z żoną Eleną oraz Brad i Audrey uczestniczyli w Programie dwa lata temu w Omaha i teraz już po raz trzeci są tu obecni jako organizatorzy i pary trenerskie.

Jak to bywa przy organizacji Programów, z dwunastu par uczestników zrobiło się dziewięć. Dwie pary przyleciały na Program z Louisiany, trzy z Kansas i reszta z Illinois; mamy więc program międzystanowy. Najmłodsi mają 1,5 roku stażu, najstarsi 33 lat. W Programie towarzyszy nam trójka przeszło półroczniaków. Mają najlepszą szansę stać się w przyszłości trenerami Programu. Poznają go tak wcześnie.

zdjęcie 1

Za nami temat pierwszy; jeszcze trzy dzisiaj, a w nocy oczekiwanie na przyjście Ducha Świętego, który nauczy nas mówić nowym językiem, tak żeby inni nas usłyszeli. Jak bardzo tego potrzeba nam w naszych rodzinach.

Z pamięcią o wszystkich Uczestnikach naszych Programów

z prośbą o dalsze wsparcie

Fr. Jay

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak