Program 2: WE+FAMILY w Omaha

November 7, 2015 12:37 pm

Tym razem gospodarzem Programu stała się parafia św. Jakuba, w której swego czasu znalazłem gościnę. Ks. Tom Weisbrecker, proboszcz parafii, i jego wikary, ks. Michał Voithofer (same niemieckie nazwiska 🙂 ), który już jest znany naszym Czytelnikom z poprowadzenia ze mną Programu 1 kilka miesięcy temu, podzielili się z nami parafialną przestrzenią.

Parami trenerskimi są Lisa i Kevin (Omaha) oraz Blair i Mark (Hastings), którzy przeszli Program tydzień temu, a dziś musieli już wystartować jako prowadzący warsztaty. Omnes principium difficile – każdy początek jest trudny, mawiali starożytni.

Osiem par, od Hastings w Nebrasce począwszy, poprzez Detroit w Michigan, na Missouri skończywszy. Cieszymy się więc każdym małżeństwem, które przyjechało, tym bardziej, że poza dwoma najmłodszymi małżonkami (rodzicami dwulatków i niemowląt), reszta to rodzice przynajmniej piątki lub więcej dzieci. Zorganizowanie wtedy opieki nad dziećmi to wyzwanie samo dla siebie.

Zaczęło się wyjątkowo, bo najpierw romantyczną kolacją przy świecach. Była więc okazja przypomnieć sobie Program 1 i jego atmosferę, wspólne rozmowy przy stole i rozpoczęte wtedy zmiany w małżeństwie.

Posiłek przygotowała niezawodna ekipa naszych najlepszych kucharzy z Omaha: Danusia z Waldkiem, Teresa z Leszkiem i Lucy z Kazikiem. Wszystko było na czas, bardzo smacznie i pod dostatkiem. Po takim rozpoczęciu wykład prowadzi się prawie sam. 🙂

Bardzo dziękuję za pamięć i już wysłane wsparcie. Dziś i w niedzielę czeka nas intensywna praca. Bez Was byłoby trudno.

Z wdzięczną modlitwą

Fr. Jay

IMG_0442

IMG_0441

IMG_0436

IMG_0435

 

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak