Program 3

January 10, 2013 5:00 am

Niektórzy we Wrocku na pełnych obrotach, gdyż  trudno jest przygotować Program 3, będąc daleko od centrum dowodzenia w Łomiankach. Trzeba przecież przygotować miejsce, wszystko dopiąć, poukładać, zaplanować w taki sposób, aby godzinę małżeńską dało się wydłużyć, żeby podczas niej można było dokończyć warsztaty, zjeść obiad i jeszcze dobrze i konkretnie porozmawiać. Wrocław zostanie chyba specjalistą od wydłużania godzin, brania pod uwagę wszystkich możliwych życzeń i potrzeb małżeństw uczestniczących w programie.

Teoretycznie też jestem w ten program zaangażowana, ale z odległości jeszcze dodatkowych 100 km, więc o konkretnym, fizycznym wsparciu raczej nie można mówić.

Nie jestem jednak pozbawiona narzędzi do działania. Ponieważ wiem, że każdy z programów, w pewnym sensie, uczestników wyzwala, odsłania to, co zakryte, bo często zaniedbane, daje nadzieje i otwiera na łaskę, więc… utkwię dzisiaj w Nim swój wzrok*, aby wspierać tych, co przygotowują, prowadzą i uczestniczą w Programie 3: My+Społeczeństwo we Wrocławiu!

I proszę każdego z Was, jeśli tylko znajdziecie chwilę wolnego czasu, o skierowanie swojego wzroku na Niego w intencji tego programu 🙂

*„Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana. Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione”. (Łk 4, 18-20)

Dosia

Tags:

Categorised in: Dorota