Program pilotażowy – ciąg dalszy

May 4, 2013 10:13 am

Z kilku powodów musimy przełożyć naszą pilotażową wersję na godziny południowe, a potem wczesno-popołudniowe. Ale wreszcie się spotkaliśmy. W środę przeszliśmy przez cztery kolejne tematy. Przy okazji omawiania warsztatów dyskutujemy ich aktualność w Meksyku. Na szczęście nie trzeba ich zmieniać, bo małżeństwa wszędzie przeżywają podobne problemy. Jest więc na nowo okazja podziwiać uniwersalność Kościoła, głoszącego wszędzie prawdę Bożą.

Oba małżeństwa: Eli i Armando oraz Beatriz i Pepe mają podobny staż małżeński. Pierwsi są rodzicami czwórki dzieci, drudzy dwójki. Łączy ich to, że w swoim życiu postawili na wartości. Także i to, że nie było im łatwo, i wiele przeszli.

Potrzebne było jeszcze jedno spotkanie na temat warsztatów, które będą prowadzone po hiszpańsku, podobnie jak ich omówienie, więc musieliśmy się upewnić, że wszystko jest zrozumiałe. A ja mam swoją chwilę radości, że się pierwszym małżeństwom Program bardzo spodobał i choć pełni obaw, jak sobie poradzą, już nie mogą się doczekać wersji weekendowej.

Póki co, trwają intensywne przygotowania na zapleczu – posiłki, materiały dla uczestników, przerwy kawowe, itp. Jak wiele ludzi się w to zaangażowało. Mamy za co dziękować.

Yo+Tu=Nosotros rusza w Meksyku jutro rano, a już dzisiaj po południu wg czasu “polskiego”. Polecamy się Waszej modlitwie.

Z modlitwą za Was zawsze

Padre Jota

Holy Mass

 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak