Programy w Szkocji

August 2, 2015 5:00 am

W piątek wieczorem rozpoczęliśmy Program 2: MY+RODZINA, po raz pierwszy w Szkocji. Dziś doszedł do niego jeszcze Program 1: JA+TY=MY. Oba dla Polaków z okolic. Są uczestnicy z Glasgow, Edynburga i Perth. W sumie 10 par.

Spotkanie dla „Dwójki” rozpoczęliśmy urodzinami jednego z uczestników. Przy dobrej kawie i herbacie oraz świetnym torcie była okazja porozmawiać o sukcesach „Jedynki”. Jaką radością było usłyszeć o zmianach, o zrealizowanych zadaniach domowych, o wspólnych zwycięstwach i odnowieniu relacji. To ci z uczestników, którzy już wiedzą, po co przyjeżdżają, znają strukturę Programu i choć nie znają treści, to wiedzą, że coś dla siebie znajdą.

Dziś dołączyło do nas grono tych, którzy przyjeżdżają na Program 1 z polecenia znajomych. Więc to bardziej uczestnicy powodowani zaufaniem do przyjaciół i poruszeni ich świadectwem.

Całość od strony warsztatowej prowadzą Ania i Armin. Podobnie jak prowadzący Programy ksiądz 😉 , przechodzą z grupy do grupy, a to oznacza nie tylko więcej pracy, ale i więcej obciążenia. Już nie wspominając o tym, że są odpowiedzialni za całość organizacji.

Jak zawsze proszę o serdeczną pamięć o uczestnikach i prowadzących

Z Glasgow-Paisley w Szkocji

Ks. Jarosław 

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak