WARSZTATY

 • Skąd się bierze moje rozczarowanie w małżeństwie?
 • Dlaczego kompromis jest pierwszym krokiem do rozpadu związku?
 • Czym się różnimy?
 • Jak mężczyźni mówią o swoich emocjach?
 • Jak cieszyć się małżeńską codziennością?

Program 1  JA+TY=MY, autorstwa ks. Jarosława Szymczaka i Agnieszki Rogalskiej, ma formę weekendowych warsztatów, składających się z 6 części tematycznych. Zagadnienia zostały opracowane na podstawie problemów i głównych obszarów trudności zgłaszanych przez małżonków szukających pomocy. Tematy sesji to:

 1. Idealistyczne wizje a rzeczywistość
 2. Szacunek i akceptacja różnic
 3. Dar zamiast roszczeń
 4. Czas dla nas
 5. Dialog i komunikacja
 6. Pieczęć daru – życie seksualne

Każda sesja składa się z: godziny wykładów, godziny wspólnej pracy warsztatowej i godziny indywidualnej pracy małżonków. Wykłady są prowadzone z ogromną dozą humoru i pragmatyzmu. Część warsztatowa pozwala doświadczyć w praktyce treści wykładowych. Rozmowa we dwoje przy kawie pozwala dotknąć tematów i odnieść je do własnej relacji.

Uczestnicy otrzymują profesjonalne i przejrzyste materiały warsztatowe, wśród których znajdują się konspekty wykładów, testy osobowości, praktyczne wskazówki oraz materiały do samodzielnego pogłębienia.

Po warsztatach małżonkowie są zaproszeni do wejścia w cykl ok. 8-miesięcznej kontynuacji pod okiem pary trenerskiej. Najpierw są to zadania jednodniowe, później tygodniowe, aż w końcu miesięczne projekty osobistego rozwoju – korespondujące z poszczególnymi tematami JA+TY=MY. Podjęcie zadań domowych umożliwia udział w kolejnych częściach Programu 1, czyli już istniejących Programów 2, 3, 4, 5, 6, a w perspektywie kolejnych lat – 7-9.

Więcej programów

Zapisy pod adresem [email protected]

Świetny program również dla par, które są szczęśliwe i kochające. Praca nad sobą jest zawsze potrzebna, ponieważ bez pracy i zaangażowania cofamy się. Dobre rady, fachowe podejście do małżonków i ich problemów. Można odpocząć od domu, pracy, obowiązków, również dzieci, a przy tym świetnie się bawić i bardzo poprawić jakość swojego związku.

Wydarzenia

25-26 maja 2024 Program JA+TY = MY w Łomiankach

Serdecznie zapraszamy małżeństwa sakramentalne na Program JA+TY=MY, który odbędzie się w dniach 25-26 maja 2024 r.  w  Łomiankach. Poprowadzą go ks. Jarosław Szymczak i pary trenerskie Fundacji Pomoc Rodzinie. Godziny zajęć:  ...

25-26 maja 2024 Program 3 NASZA RODZINA+SPOŁECZEŃSTWO w Łomiankach

Program 3 NASZA RODZINA+SPOŁECZEŃSTWO odbędzie się w dniach 25-26 maja 2024 r. w Instytucie Studiów nad Rodziną im. ks. abp K. Majdańskiego w Łomiankach przy ul. Baczyńskiego 9. Poprowadzą go ks. Jarosław Szymczak i pary ...

14-22.08.2024 Rekolekcje dla Małżeństw i Rodzin z Programem 2 My+Rodzina w Koszalinie

Rekolekcje dla Małżeństw i Rodzin z Programem 2 My+Rodzina w dniach 14-22.08.2024 w Koszalinie, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, ul. Seminaryjna 2a. Blisko do Morza – ok. 30 minut samochodem. Zapisy przez …