przy stole

April 4, 2013 5:00 am

“Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: Macie tu coś do jedzenia? Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. ”  (Łk 24, 41-43)

Uczniowie nie zostali zostawieni sami sobie. Ale ilość zdarzeń ostatnich dni na pewno rozstroiła ich emocjonalnie. I gdy Jezus ukazuje się im zmartwychwstały, nie wierzą w Tego, którego widzą, nawet gdy mogą Go dotknąć. Dopiero wspólny posiłek z Jezusem uspakaja ich i wycisza tak, że Pan otwiera ich umysły i wyjaśnia Pisma.

Błogosławiony czas przy stole.

W naszej Rodzinie nie codziennie udaje nam się zjeść wspólnie posiłek. Jednak gdy już nastąpi ten moment, to okazuje się, że jest to bardzo ważna chwila. Wspólny posiłek sprawia, że jesteśmy sobie bliżsi, wspólny posiłek sprawia, że tworzy się okazja do rozmowy. Czasami bardziej poważnej, czasami pełnej humoru. Wspólny posiłek sprawia, że jest okazja do postawienia wielu pytań i do wyjaśnienia wielu trudnych rzeczy, zwłaszcza gdy zaprosimy do niego też Jezusa.

Błogosławiony czas przy stole.

Jezu, dziękuję Ci, że i teraz nie pozostawiasz nas samych, lecz zapraszasz do Twojego stołu, że właśnie tam się uobecniasz, tak, że możemy Cię dotknąć. I że ciągle, z cierpliwością i wyrozumiałością, wyjaśniasz nam Pisma.

Dziękuję Ci za ten błogosławiony czas przy Twoim stole.

Dorota

Tags:

Categorised in: Dorota