Przygotowania do Programu we Wrocławiu

February 12, 2015 5:00 am

Mało kto (poza Organizatorami) uświadamia sobie ile pracy kryje się za organizacją Programu. Piszę to oczywiście nie po to, żeby zniechęcić do ich organizowania, ile raczej żeby oddać sprawiedliwość i podziękować wszystkim, którzy tego trudu się podejmują. Już nie wspomnę o całej logistyce związanej z samym prowadzeniem (zapisy, organizacja noclegów dla przyjezdnych, rozmaite dyżury w trakcie, itp. itd.), a jedynie o trudnościach jakie często napotykamy, kiedy szukamy miejsca dla siebie, gdzie Program mógłby się odbyć.

Korzystając z tego, że jestem w tych dniach we Wrocławiu, trochę uczestniczę w tych przygotowaniach. Do dziś bowiem jeszcze nie mieliśmy ostatecznego potwierdzenia miejsca, gdzie odbędzie się Program, choć zarezerwowano już  kilka miejsc.

Odwiedziliśmy więc kolejno niektóre z tych miejsc, szukając najdogodniejszego. Jesteśmy bowiem dość trudnym „klientem”, który się byle czym nie zadowala. 🙂 Chodzi przecież o to, żeby pary uczestniczące mogły w sposób jak najbardziej komfortowy w nim uczestniczyć. A wiele czynników ma na to wpływ.  Potrzebna jest więc i sala wykładowa i sale na warsztaty (plus jeszcze dodatkowe sale na pracę w podgrupach), miejsce na kawiarenki i czasem dodatkowe pomieszczenia dla dzieci, bo niektórzy z małżonków przychodzą na Program z malutkimi dziećmi; dobrze, żeby krzesła były wygodne (pamiętam Program w gimnazjum, gdzie krzesełka były dostosowane do wielkości swoich uczniów) a stoliki wystarczająco duże, żeby się dało na nich popracować. I jeszcze dobrze, żeby była kaplica. No i dobry catering z posiłkiem na porcelanie a nie w styropianie (w wielu miejscach to jednak tylko marzenie). Jak już jest szkoła, która spełnia wszelkie warunki, to okazuje się, że muszą nam zabrać salę wykładową na kilka godzin, bo coś jeszcze mają swojego, albo nie ma blisko kościoła. Albo brak w pobliżu dobrego parkingu. Albo…

Może jest w tym coś z tego trudu św. Józefa, który szukał miejsca dla swojej Rodziny. Może tak musi być z naszymi Programami, że coś z charyzmatu Świętej Rodziny i nam się udziela.

Dziękując wszystkim małżonkom, którzy w tylu różnych miejscach troszczą się o organizację naszych Programów

Z serdeczną modlitwą

Ks. Jarosław

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak