Przypadek – czy zamiar?

October 9, 2015 6:05 am

– zastanawiam się nad tym… Nie, nie chodzi mi o fakt medialny w przeddzień rozpoczęcia Synodu o Rodzinie 🙁

W kolejne cztery weekendy odbywają się we Wrocławiu i w Warszawie programy Fundacji. Skojarzenie ich terminów z rzymskim synodem jest dla mnie nieprzypadkowe. To rodzaj szczególnej więzi, bliskości z papieżem Franciszkiem i Kościołem. To praktyczna odpowiedź na problemy omawiane w Rzymie.

Jeśli coś robisz – rób to do końca. I nie chodzi tu tylko o konsekwencję w działaniu, by nie ustać w drodze do celu. By nie rozgrzebać spraw i ich zostawić, porzucić. To przede wszystkim zachęta do zaangażowania się w działanie całym sobą, nie “na pół gwizdka”.

Czytam w dzisiejszej Ewangelii: “Gdy duch nieczysty wyjdzie z człowieka, krąży po miejscach bezwodnych i szuka odpoczynku, aż wreszcie, nie znajdując, mówi: Wrócę do tego domu, z którego wyszedłem” (Łk 11, 24). Droga fundacyjnych programów jest długa, wymaga konsekwencji i pracy, ale kto nie idzie naprzód – ten się cofa… Przypadek  – czy zamiar? Na pewno zamysł Pana Boga, Jego plan.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich zaangażowanych we wrocławski program w tych dniach: o uczestnikach, trenerach, cichych bohaterach zaplecza.

Andrzej O.

Tags: , ,

Categorised in: Andrzej O.