Przystań Małżeńska

November 14, 2015 9:42 am

– zbudowanie jej to jeden z bliższych celów strategicznych naszej Fundacji. Przystań Małżeńska, nie bez powodu pokrewna nazwą z naszym blogiem, to miejsce dla każdej pary, która w swoim życiu przeszła weekend z JA+TY=MY. Wczoraj we Wrocławiu spotkaliśmy się z 18 takimi parami, które zechciały skorzystać z zaproszenia na “spotkanie otwarte”. Spotkania Przystani są bowiem otwarte, co oznacza, że nie obligują do udziału w kolejnych i nie wykluczają z uczestnictwa w nich nowych par, które zapragną dołączyć się do nas.

Po krótkim wprowadzeniu “odkurzającym” treści pierwszego tematu – “Idealistyczne wizje a rzeczywistość” – mieliśmy warsztat, a po nim pary zostały zaproszone do kawiarenkowych stolików na czas swojej randki – dialogu we dwoje.

Sam Program bywa momentem radykalnej przemiany perspektywy i ogromnej inspiracji dla małżeństwa. Ta perspektywa uczestników zachwyca i porywa. Z własnego doświadczenia jednak wiemy, że to “wow” wymaga potem rzeczy bardzo podstawowej: nauki alfabetu. Rozpisania na realia własnego związku tych sześciu kroków, na których opiera się JA+TY. Gdy będziemy powtarzać alfabet, łatwiej przyjdzie składanie słów, a potem zdań. Umożliwi także tworzenie porywającej narracji naszego codziennego życia. 🙂

Byliśmy bardzo szczęśliwi, pracując wspólnie z parami na tym spotkaniu. Okazuje się, że wszyscy w głębi serca pragniemy doświadczać jedności naszych małżeństw, prawdziwego porozumienia, bycia “razem”. Czasami prosimy czy walczymy o to w najgorszy z możliwych sposobów i to także warsztat pomagał zrozumieć i pomagał wybierać lepsze narzędzia, ktore dla związku będą siłą wznoszącą, a nie paraliżem.

Dziękujemy także ks. Pawłowi Kajlowi z D.A. MOST za udostępnienie przepięknej, klimatycznej “Stolarni” na tę pierwszą odsłonę Przystani Małżeńskiej w nowej formie.

m

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak