Przyszły tydzień

February 18, 2013 5:00 am

To ogromne wyzwanie przed naszą Fundacją. Zostaliśmy zaproszeni do Anglii i Szkocji.W Anglii trwa dyskusja nad wprowadzeniem do przestrzeni publicznej związków homoseksualnych, które mają mieć status małżeństwa. Co wpływa radykalnie na zmiany w edukacji. Także tej tzw. seksualnej. Zaprosili więc nas na konferencję dla nauczycieli i rodziców. Mam mówić w przyszły piątek o ludzkiej seksualności z perspektywy Bożej.

Siedzę więc nad tekstem i rodzę go w bólach. Jak, w ciągu 45 minut, powiedzieć o pięknie człowieka, o rodzicielstwie, o odpowiedzialności za wychowanie, o tym, że nasze ciało – to nie zabawka, tylko dar, delikatny, wrażliwy, kruche naczynie, które mieści w sobie wymiar duchowy; miejsce spotkanie ducha nieśmiertelnego ze słabością materii, i na dodatek miejsce spotkania z drugim człowiekiem, którego owocem może być także nowy człowiek. Jak słowem poruszyć serca, zainspirować do trudnego dobra, do obrony wartości, do obrony praw rodziców do wychowania, do kultury życia i cywilizacji miłości.

Jak powiedzieć, żeby ludzie odważyli się „uwierzyć miłości”, która jest większa od nas, która nas ciągnie w górę, która nie chce przyklasnąć naszym ograniczeniom, bo wie, kim naprawdę jesteśmy. Nawet jeśli my się bronimy przed naszą wielkością i horyzontem, do którego jesteśmy zaproszeni.

Mamy także poprowadzić pilotażowy projekt naszego Programu Ja + Ty = My dla jednej z angielskich diecezji. Z naszą redakcyjną Małgosią i Jej Mężem Andrzejem (więcej o nich możecie przeczytać na blogu Okruszyny). Duże wyzwanie, a po naszej stronie tak mało sił. Wiem, że z Bożą pomocą wszystko jest możliwe. Co wszakże nie oznacza, że nie obędzie się bez sporego wysiłku i zaangażowania z naszej strony. Noblesse oblige.

Będziemy Was na bieżąco informować. I już zaczynamy Was prosić o wsparcie.

Tym razem nie tylko ze wsparciem dla Was, ale i z prośbą o wsparcie dla nas

ks. Jarosław

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak