Przywrócić obraz Boży w człowieku

September 10, 2012 10:06 am

Dzisiaj odwiedził nas bp. Stanisław Stefanek, który przyjechał specjalnie po to, żeby odprawić Mszę św. dla uczestników Kursu.

W czasie homilii podkreślił związki naszego Wydziału Studiów nad Rodziną z ideą służby człowiekowi przez wszystkie dyscypliny naukowe włącznie z medycyną. Przypomniał polskie tradycje walki o życie i walkę NaPro o przywrócenie Bożej prawdy o człowieku. Tak jak w Ewangelii Pan Jezus przywrócił słuch i mowę głuchoniememu, tak NaPro stara się przywrócić piękno i prawdę o człowieku, który w dziedzinie płodności stał się niemym i głuchym. Nie jesteśmy Panami życia, tylko jego sługami. To, co robi NaPro, to przywrócenie każdej osobie obrazu Bożego; to umożliwienie, żeby Pan Bóg mógł przez niego przemówić darem nowego życia.

Jaka to radość patrzeć na uczestników, którzy przyjechali z tak wielu miejsc, tak wielu zadań i aktywności, żeby pochylić się nad pięknem daru życia. I którzy pokonując tak wiele trudności, chcą jeszcze lepiej służyć parom małżeńskim.

Mamy świadomość jak wielu ludzi za nas się modli. Dziękujemy Wam z całego serca. W ten milczący sposób stajecie się współautorami tego dzieła.

Do usłyszenia jutro.

Zawsze z serdeczną modlitwą za Was

xj
Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak