"Raz się żyje" – recenzje

„Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance” to książka, która może zmienić życie. Dlaczego? Gdyż uczy jak być mistrzem – własnego życia.

Nie jest tylko opowieścią o work-life balance, o relacjach praca-dom, ale jest czymś więcej. Zaprasza czytelnika w podróż do „samego siebie”. Jak w lustrze można się przejrzeć i zobaczyć wszystkie mechanizmy, które tylko ujawniają się w realiach pracy i domu.

Tytuł książki już inspiruje i zachęca, żeby po nią sięgnąć. A może stać się ciekawą lekturą i skarbnicą cennych rozwiązań dla pracodawców, pracowników dużych korporacji, i małych przedsiębiorstw, małżonków, rodziców, księży i nas wszystkich, gdyż żyjąc jesteśmy w ciągłej relacji z druga osobą.

Przewodnikiem i mistrzem, choć nie bezpośrednio, jest sam Karol Wojtyła. Jego twórcze podejście do życia, w znanym określeniu – „bardziej być” – w połączeniu z nowoczesna formą przewodnika gwarantuje najwyższy poziom i profesjonalne rozwiązanie problemów, tak dzisiaj palących i trudnych do pogodzenia.

Znajdziemy tam klucz do dobrych relacji z innymi, który zawsze się sprawdzi.

Niesie z sobą bardzo ważne przesłanie, że warto troszczyć się o work-life balance, a to wymaga jasnego określenia – kim jestem? – osobą, kobietą/mężczyzną, zanim jeszcze żoną, czy mężem, mamą czy tatą. Gdy to się już stanie, wówczas „każdy dzień może być przygodą życia, wyzwaniem i zaproszeniem do powiedzenia moim najbliższym, że są miłością mojego życia, że są dla mnie najważniejsi. „Raz się żyje” pozwala być „tu i teraz”.

20160310_153217-1[1]

 

      Beata Chojnacka, od 1993 r. żona, a następnie mama czwórki dzieci. W ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji                       Warszawskiej wspiera małżeństwa i rodziny.

 

 

 

bar_divider

Książka jest świetną sugestią pracy nad własnymi relacjami dla małżonków, chociaż nie tylko. Tyle w niej mądrych wskazówek, życiowych porad – dla mnie bezcennych, bo ocalających nasze małżeństwo i porządkujących podstawowe sprawy ważne dla każdego związku.

Prosty, a jednocześnie obrazowy język i błyskotliwe sformułowania. Optymistyczne poczucie humoru księdza Jarka (czasem z przytaczanych historyjek i anegdot zaśmiewałam się do łez 🙂 – to wszystko sprawia, że książkę czyta się dobrze i lekko – jak w ramach relaksu  po pracy.

Rewelacyjna jako poradnik-przewodnik po życiu dla zapracowanych matek i ojców oraz małżonków w kryzysie. Ciekawa koncepcja dotycząca podsumowania rozdziału i wypunktowania tego, co najważniejsze w “Na skróty”, do tego pomocne wykresy, tabele, pogrubiony druk, akcentujący to, co ważne (super dla wzrokowca :). Wiele inspiracji, nietuzinkowych pomysłów, życzliwych i sprawdzonych wskazówek przetestowanych przez Autorkę –  żonę i mamę łączącą te role z pracą.

„Raz się żyje” jest dobrym pomysłem na prezent dla własnej żony/ męża i zaprzyjaźnionych małżeństw 🙂 Gorąco polecam!

Anna Kamińska ( żona Rafała i mama 4-letniej Zuzanki)