Recalculating

July 16, 2012 11:05 am

Byłem dziś na koncercie “Music and the Spoken Word” odbywającym się co niedzielę nieprzerwanie od 15 lipca 1929 roku. Mormon Tabernacle Choir oraz Orchestra at Temple Square zagrała pięć przepięknych utworów klasycznych na chór i orkiestrę.*

W trakcie koncertu Lloyd D. Newell** wygłosił krótkie, ale poruszające słowo (a robi to nieprzerwanie od 22 lat w każdą niedzielę). I o nim chciałem krótko powiedzieć. Nawiązał do cudownego urządzenia, które nazywa się GPS. Kiedy zdarzy Ci się źle pojechać ono spokojnie mówi: “recalculating” i podaje Ci sposób, jak naprawić pomyłkę. Żadnych pretensji, wymownych spojrzeń czy wzdychania. Po prostu pozwala Ci wrócić na szlak.

Wszystkim nam potrzeba przekalkulować na nowo nasze plany, cele czy oczekiwania. W całym tym procesie warto zachować spokój, pozostać miłym i co nieco obiektywnym wobec siebie. Warto pamiętać, ze uczymy się wzrastać i być lepszymi – a to wymaga trochę czasu. Warto sobie uświadomić, że nasze pomyłki są kamieniami wzrostu w budowli naszego lepszego życia – a nie zawalidrogami.

Już nie mówiąc o tym, że zawsze warto być miłym. I wszędzie. Życzę więc Wam wszystkim, moi Kochani z Przystani, bardzo miłego dnia.

Ciągle z Salt Lake City,

Fr. Jay

15.07.2012, 21:16 US Mountain Daylight Time

* Koncert:

**Od lewej Wice- i Prezydent Chóru, znajomy ksiądz 😉 , Mary Ellen Smoot oraz Lloyd D. Newell – mówca.

Tags: , , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak