Redakcja "Przystani" – bloga Fundacji Pomoc Rodzinie

malgorzata_rybak

Małgorzata Rybak

Redaktor naczelna “Przystani”

Małgorzata Rybak (ur. 1975), od 2002 żona, a następnie mama trójki dzieci. Ukończyła filologię angielską (specjalizacja literacka) na Uniwersytecie Wrocławskim. Wieloletni nauczyciel i tłumacz, od 2011 roku związana na stałe i na wielu frontach z Fundacją Pomoc Rodzinie. Wspólnie z mężem prowadzą warsztaty Programów na Miłość i Życie jako para trenerska. Z ks. Jarosławem Szymczakiem autorka ksiązki “Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance”. W wolnym czasie pisze, w pisaniu się chowa przed dzianiem się. Lubi patrzeć, słuchać, odkrywać, dzielić z drugim, wierzyć, że wszystko jest dopiero początkiem czegoś innego.

 

 

 

13467600_879528592193909_7161075_oAleksandra Czechyra

Urodzona w 1985 roku w Olsztynie. Żona Łukasza i mama trzech chłopców. Studiowała dziennikarstwo i prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jest doradcą rodzinnym. We Wspólnocie św. Rodziny praktycznie od urodzenia, absolwentka 1. i 2. Programu na Miłość i Życie. Artystyczna dusza, wrażliwa na piękno – uwielbia tworzyć: rysuje, maluje, projektuje i urządza ogród (na razie własny, ale myślami już sięga dalej).

 

 

 

lukaszŁukasz Czechyra

urodzony w 1985 roku w Kozienicach, mąż Oli (za którą wywędrował z rodzinnych stron na Warmię), tata trzech chłopaków. Magister teologii i prawa. Zawodowo pracuje jako dziennikarz w regionalnej edycji Gościa Niedzielnego. Lubi typowe męskie rozrywki – rąbanie drewna, koszenie trawy, ganianie na boisku za piłką. Jego wielką pasją są gry planszowe.

 

 

 

 

 

Basia Godziek

 

Barbara Godziek

Od 1999 r. żona Michała. Mama Julki, Jakuba, Szymona, Jarka i Michałka. Z zawodu pedagog i logopeda. Z Programami na Miłość i Życie związana od ich pierwszej odsłony w 2008 r.

 

 

 

 

212_edytowany-1

Michał Godziek

od 1999 r. mąż Basi. Tata Julki, Jakuba, Szymona, Jarka i Michałka. Z zawodu lekarz weterynarii. Jest również instruktorem Modelu Creightona. Z Programami na Miłość i Życie związany od ich pierwszej odsłony w 2008 r.

 

 

 

 

zdjęcie 3Dorota

Kobieta po czterdziestce 🙂 Od 18 lat żona Jarka, mama trójki dzieci. Na co dzień wraz z mężem zajęta sprawami biznesowymi w rodzinnej firmie. Wraz z mężem, jako para trenerska, prowadzi również warsztaty Programów na Miłość i Życie. Optymistka i pesymistka w jednym, choć do głosu woli dopuszczać optymistkę. Entuzjastka przyjacielskich spotkań o każdej porze dnia i nocy, jeśli potrzeba. Szukająca dobra we wszystkim i w każdym spotkanym człowieku. Lubi czytać i śpiewać, a najlepiej wychodzi jej to w chórze 😉

 

 

 

 

img_4411Andrzej O.

Wiek: 50+, od ponad 20 lat szczęśliwy mąż Agaty, od mniej niż 20 lat szczęśliwy ojciec Jerzego i Pauliny. Absolwent (oczywiście z Żoną) JA+TY=MY. Zawodowo związany z mediami i muzyką. Raczej tradycjonalista, niż entuzjasta nowości :-). Od ponad dwóch lat “dręczy” czytelników “Przystani” swoimi wynurzeniami i przemyśleniami (czasem ich brakiem).

 

 

 

 

 

Mariusz RogalskiMariusz Rogalski

– maż Agnieszki, ojciec, syn, najlepszy zięć, brat, szwagier…
– chrześcijanin, katolik bezpartyjny…
– choleryk 60%, melancholik 15%, sangwinik 10%, flegmatyk 5%
– wolontariusz, trener przy Fundacji Pomoc Rodzinie…
– urzędnik, tłumacz, utytułowany aktor, w młodości poeta…
– technik samochodowy z praktyką kamieniarską, romanista, absolwent            filozofii…
– modelarz, triglota, samozwańczy teolog…
Ostatnio autor na blogu “Przystań”.

 

 

Ks. Jarosław SzymczakKs. Jarosław Szymczak

Urodzony w 1962 roku, od 30 lat kapłan Instytutu Świętej Rodziny w Łomiankach koło Warszawy, doktor teologii małżeństwa i rodziny. Przez wiele lat wykładowca na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Doradca małżeński i rodzinny, zwany „Ratownikiem małżeństw”. Współzałożyciel Fundacji Pomoc Rodzinie i wraz z Agnieszką Rogalską autor prowadzonych przez Fundację Programów na Miłość i Życie – warsztatowej formy rozwijania relacji małżeńskiej, obecnej już w kilku krajach świata. Spowiednik i serdeczny przyjaciel wielu rodzin. W wolnym czasie maratończyk, podróżnik i nurek.