Rodzinne spotkanie

September 14, 2013 11:52 am

Jak inaczej wygląda prowadzenie Programu 2. To absolwenci “jedynki”, wiedzą więc o co chodzi, znają dynamikę Programu i swoich opiekunów – trenerów. Wszystko jest o wiele prostsze. Łatwiej także dla prowadzącego, który może się odnosić do treści już w jakiejś mierze przepracowanych. Może jeszcze nie wszystkie zadania domowe odrobione :-(, ale wiele rzeczy już wdrożonych.

Przyglądamy się razem powołaniu do rodzicielstwa… tej niezwykłej godności małżonków, którzy stają się bliskimi współpracownikami Boga Stwórcy (Humanae Vitae, 1) w misji przekazywania życia. Dzieje się to w święto Podwyższenia Krzyża Św. W jednym i drugim nie chodzi o sam krzyż, ale o całkowity dar z siebie. W Programie My+Rodzina jakoś szczególnie mocno wybrzmiewa konieczność radykalizmu tego daru z siebie przeżywanego w małżeństwie. Im “mniej” małżeństwa, tym słabsze rodzicielstwo.

Jest więc teraz okazja do przyjrzenia się na nowo swojemu małżeństwu w perspektywie rodzicielstwa. Par jest 18. To ci, którym bardzo zależy. Kto może, niech o nich pamięta.

Z Wrocławia

ks. Jarosław

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak