Rozpoczęcie Education Phase 2

April 13, 2015 7:26 am

– czyli programu szkoleniowego Instytutu Papieża Pawła VI w Omaha, kolebki NaProTechnologii. Dzisiaj bardzo oficjalne otwarcie, choć zajęcia odbywają się już od czwartku. Najpierw zaczynają Edukatorzy – to ci, co w przyszłości będą mogli prowadzić kursy dla instruktorów Modelu Creightona. To grupa, która najwięcej pracuje i od których się najwięcej wymaga. Dlatego zaczynają wcześniej i jeszcze sporo czasu upłynie, zanim będą odpowiednio przygotowani, by taki kurs poprowadzić.

Trochę później, bo w piątek, zaczynają uczestniczy tzw. “double program” – czyli programu dla lekarzy i jednocześnie dla instruktorów Modelu Creightona, którzy dołączają do nas najpóźniej. Od wczoraj są już wszyscy. A dzisiaj po Mszy św. o godz 7:15 oficjalne rozpoczęcie EP 2.

Kolejny raz przeżywam to samo: radość ze spotkania po półrocznej rozłące, radość mam, które przyjechały ze swoimi pociechami. W czasie EP1 były jeszcze po tej „drugiej stronie brzucha”; dziś noszone z dumą przez ojców, którzy towarzyszą swoim żonom w roli opiekunów nad dziećmi. Maluchy bardzo szybko zaprzyjaźniają się z pozostałymi i tworzy się osobna kategoria uczestników EP2. 🙂

Tym razem nie ma Love and Life Unlimited Conference – co nie oznacza, że będzie miej pracy, bo każdy kurs, gdzie są Edukatorzy, jest ogromnie intensywny. Jedyny więc moment spotkań to nasze wieczorne kolacje, które są wykorzystywanie jako doskonała okazja do wymiany doświadczeń i odsapnięcia, bo potem zajęcia trwają jeszcze do późna w nocy (choć oficjalnie tylko do 22:00).

Cieszy mnie zawsze widok zapełnionej sali na Mszy św. Mimo bardzo intensywnego programu, kiedy noc jest jeszcze okazją do uzupełniania wiedzy i przygotowywania się do egzaminu, prawie wszyscy przychodzą na Mszę św. Tu szukają siły i umocnienia. Niektórzy przychodzą jeszcze wcześniej, żeby zdążyć na odmawianą wspólnie z księdzem Jutrznię.

Także i  tym razem polecam Waszej modlitwie i wsparciu cały kurs: od wykładowców począwszy, na studentach skończywszy.

Z życzeniami pięknego tygodnia

Ks. Jarosław / Fr. Jay 

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak