Sekrety Guadalupe

March 24, 2015 8:16 am

Z największą radością dzielę się z Wami informacją o nowej książce: “Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu” . Autorami tej książki są Grzegorz Górny (tekst) i Janusz Rosikoń (fotografie), a wydana została w tych dniach przez Rosikon Press w 25-lecie wydawnictwa.

Ta książka opowiada o tym wszystkim, czym sam chciałbym się z Wami podzielić: o moim spotkaniu z Matką Bożą z Guadalupe w Meksyku i doświadczeniu Jej niezwykłości. A ponieważ trudno byłoby Wam wszystkim o tym osobiście opowiedzieć, tym bardziej się cieszę, że będzie to możliwe dzięki tej książce.

Miałem to niezwykłe szczęście być obecnym w każdym ważnym momencie jej powstawania. Od spotkania na lotnisku w Meksyku z Autorami książki oraz w czasie ich spotkań z naukowcami, którzy wiele lat swojego życia poświęcili na badanie tego fenomenu, jakim jest cudowny „obraz” Matki Bożej z Guadalupe, aż po lekturę tekstu, kiedy on powstawał, czy korektę przed ostatecznym drukiem. Patrząc na fantastyczne zdjęcia Janusza Rosikonia, przypominam sobie okoliczności ich powstawania. Od tego niezwykłego, kiedy mogliśmy być w Bazylice w nocy, kiedy już nikogo w niej nie było, żeby być przy „obrazie” najbliżej, jak to wtedy dla nas było możliwe –  aż po długą podróż do Merida na spotkanie z Prof. Fernando Ojedą.

Znajdziecie w tej książce niezwykłe i naukowo niewytłumaczalne „sekrety” tego wizerunku Matki Bożej – od samego materiału (tilma św. Juan Diego), aż po „informacje” czytelne wtedy zarówno dla Azteków jak i dla katolików z Europy, którzy zamieszkali w Meksyku (układ gwiazd, kwiatów, wulkanów itd.). Czyta się tę książkę jak niezwykłą opowieść o miłości Matki Bożej do nas, która uwzględnia wszelkie konteksty kulturowe i historyczne, by dotrzeć z Dobrą Nowiną do swoich dzieci. Nieprzypadkowo historia tego objawienia jest pokazywana jako wzór, a sama Matka Boża z Guadalupe – jako Gwiazda nowej ewangelizacji, od której wszyscy możemy się uczyć.

Dziękuję Autorom, że podjęli się trudu wydania tej książki. Dzięki nim przesłanie Matki Bożej może być jeszcze lepiej rozumiane.

Kiedy usłyszałem, że św. Jan Paweł II powiedział, że musiał przybyć do Meksyku, do Matki Bożej z Guadalupe, bo Ona go jakoś przyciągała, zrozumiałem doskonale, co miał na myśli. Od pierwszej chwili, kiedy się tam znalazłem, korzystałem z każdej możliwej okazji, żeby u Matki Bożej być. Na pięć miesięcy mojego pobytu w Meksyku byłem tam naprawdę wiele, wiele razy. Choćby na krótkie chwile, choć dotarcie do Bazyliki to zawsze wyprawa, bo Meksyk to jednak przeszło 20-to milionowe miasto i podróż zajmuje trochę czasu. Ale nigdy nie było to przeszkodą. Matka Boża tam jest i wysłuchuje.

I choć wiem, że Meksyk jest daleko, i że podróż  z tego tytułu nie może być tania, to jednak życzę Wam, żeby dane Wam było kiedyś tam się znaleźć.

Z serdeczną modlitwą

Ks. Jarosław

Na książkę można głosować w plebiscycie “Książka na wiosnę” – zajmuje już drugie miejsce. Prosmimy o wsparcie głosami na: http://www.ksiazkanawiosne.pl/index.php?content=glosowanie [przyp. red.]

Sekrety Guadalupe

10321739_962257557120239_3454704540284640110_o

11009990_962257627120232_8089906930939945146_o

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak