Spotkania w Brukseli

September 14, 2015 1:57 pm

Już niedługo zaczniemy nasze spotkania w Ogniskach Świętej Rodziny z nowym programem duszpasterskim. „Belgowie” niestety nie mogą liczyć jeszcze na comiesięczne spotkania w Ognisku, bo ciągle nas, księży, za mało, więc wykorzystujemy wszystkie możliwe okazje, żeby się do nich wybrać i utrzymać jakiś rytm naszych spotkań.

Tym razem udało się także połączyć spotkanie Ogniska ze spotkaniami formacyjnymi po Programach na Miłość i Życie zarówno w piątek w Mons (gdzie mieści się SHAPE – europejska baza NATO i nasi międzynarodowi absolwenci Programu 1), jak i w sobotę w samej Brukseli. W niedzielę spotkaliśmy się na dniu skupienia rodzin Ogniska Brukselskiego.

Z niezwykłą radością słuchałem świadectw absolwentów, którzy tyle miesięcy po Programie ciągle na nowo doświadczają jego owoców. Spotkanie umożliwia nie tylko dzielenie się doświadczeniami, ale także inspirowanie się nawzajem na nowo.

Kiedy spotykamy się i dzielimy dobrem, zostajemy wszyscy obdarowani. Czasem wystarczy czyjeś słowo świadectwa, czasem przypomnienie sobie, jak inaczej funkcjonowaliśmy po Programie i że warto do tego wrócić. Czasem doświadczenie trudu, z jakim zmagają się inni, pomaga bardziej docenić to, co się samemu otrzymało.

Następne spotkanie w Belgii będzie możliwe dopiero w grudniu.

Z modlitwą

xj

Nasze “Brukselki” 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak