Spotkanie "Jedynki" i "Dwójki"

August 3, 2015 8:47 am

Niezwykłe było to zakończenie, bo spotkały się razem dwie grupy: po „Jedynce” i po „Dwójce”. Była to znakomita okazja do opowiedzenia „młodszym”, jak bardzo życie zmienia się po Programie. Akcentowano ogromną wartość nie tylko praktycznego podejścia do zagadnień, ale także i zadań domowych – nie do przecenienia. To one stwarzają z jednej strony możliwość wracania do treści, a z drugiej pomagają na nowo przeżywać radość z pracowania nad rozwojem swojej relacji.

Miło było słuchać pochwały znakomitej organizacji, chwytającej za serce troski o szczegóły, o jakość materiałów, o smaczne posiłki i o porządek całości. To ogromna zasługa Ani i Armina, a także ich miejscowych pomocników oraz cichych współpracowników z bliska i daleka, którzy zatroszczyli się, żeby wszystko zostało wydrukowane i przesłane na czas. I choć ciągle jeszcze nie doczekaliśmy się tutejszego duszpasterza, który chciałby i mógłby się włączyć, to udało się spotkać z ks. Biskupem diecezji Paisley, Johnem Keenanem, i ks. Nicholasem – odpowiedzialnym w Diecezji Glasgow za duszpasterstwo rodzin. Nasze spotkanie ma mieć kontynuację. Wierzymy w to mocno, że jeśli Święta Rodzina będzie sobie tego życzyć, to i tu powstanie kiedyś Jej Ognisko. Na razie rośnie liczba małżeństw, które z nowym entuzjazmem i nowymi strategiami wróciły do siebie, by realizować swoje powołanie jeszcze piękniej.

Z pamięcią o wszystkich uczestnikach Programów, którzy nas wspierali modlitwą

Ks. Jarosław

Ps. Dziś zaczyna się Program 1 w Family House of Prayer, w Craig Lodge, w języku angielskim. Potrwa cały tydzień. Prosimy o pamięć.

IMG_20150802_171700

IMG_6175

IMG_6159

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak