St. Joan of Arc Parish i Program 1

May 3, 2014 12:16 pm

Po raz kolejny w Omaha zaczął się Program 1: JA+TY=MY.

Tym razem naszym gospodarzem jest parafia św. Joanny d’Arc. Nieduża, ok. 900 rodzin; ma swoją szkołę, w której odbywa się Program. Parafia ta jest znana naszym studentom z kursów FertilityCare Health Education, ponieważ ma nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu i jest położona zaledwie 5 minut drogi od hotelu Comfort Inn, gdzie odbywają się kursy. W tej to parafii znalazłem schronienie na kilka tygodni, także z racji tego, że znajduje się ona najbliżej Instytutu Papieża Pawła VI, gdzie codziennie spędzam kilka godzin na wspólnej modlitwie, Mszy św. i pracy.

Ks. Safranek, proboszcz parafii, skorzystał z okazji i poprosił o zorganizowanie programu u siebie.

Zaczęliśmy więc w piątek o godzinie 18:00 – dwa tematy; w sobotę, od 8 rano, ciąg dalszy. W Programie uczestniczy 6 par małżeńskich i dwie pary trenerskie z Instytutu Papieża Pawła VI (absolwenci poprzedniej edycji). Cieszę się, że się podjęli współprowadzenia tego programu. Bez nich byłoby ciężko. Już się modlę o to, żeby się w tym gronie także znalazła jakaś para, która byłaby gotowa zostać parą trenerską. Trudno sobie wyobrazić przyszłość tego programu bez par prowadzących. Tym razem małżeństwa dość zbliżone wiekowo. Jak to w Ameryce bywa, towarzystwo jest międzynarodowe: cztery pary z USA, jedna para, mieszkająca tu od kilku lat, pochodzi z Trynidadu, a druga … z okolic Nowego Targu. Na przerwie nie dość, że możemy porozmawiać po polsku, to jeszcze i po podhalańsku.

Jak zawsze to czas niezwykle owocny w łaskę, choć też bywają i trudy. Jak to w małżeńskim życiu.

Polecamy Waszej modlitwie uczestników i prowadzące pary. Choć trzeba się liczyć z tym, że Czytelnicy gdzieś w rozproszeniu długo-weekendowym.

z modlitwą

ks. Jarosław

 

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak