Święto Nawiedzenia

May 31, 2013 12:18 pm

zastało naszą ekipę w Belgii. Agnieszka i Rafał Buczkowscy, którzy tu mieszkają i pracują, zorganizowali Program 2 “u siebie”. Wybraliśmy się więc z Agnieszką i Robertem Bondarenkami poprowadzić ten program dla 8 par. Dziś zaczynamy.

Cieszę się, ze wypadło to akurat w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Jak bardzo to koresponduje z wczorajszym dniem. Ona jest teraz żywym Tabernakulum, idzie z Nim, ukrytym pod sercem do św. Elżbiety, która także jest oczekująca. Gdy Pan Jezus jest w naszych sercach, pierwszą reakcją jest pragnienie dzielenia się Nim z innymi. Gdy mąż i żona doświadczają poprawy jakości swojej relacji, chcą się tym dzielić z innymi, chcą tego samego dobra dla innych.

Na Program 2 przyjeżdżają pary, które chcą się dalej rozwijać. Za chwilę wyruszamy do Ośrodka Polska Macierz Szkolna w Comblain, około dwie godziny jazdy z Brukseli na pd-wsch. W przeciwieństwie do naszych Programów organizowanych w innych miejscach, tu, ponieważ chodzi o Polaków pracujących na obczyźnie, nie ma rodziny, bliskich, którym można zostawić pod opieka dzieci, będzie wiec ich spora gromadka, która wymaga jeszcze dodatkowych zajęć. Ale jesteśmy dobrej myśli. A Was wszystkich jak zawsze prosimy o wsparcie.

Z pamiecią serdeczną

ks. Jaroslaw

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak