Telefon

June 12, 2014 5:05 am

Ostatnio było o MP3. Errata twierdzi, że już chyba to dobro naszej cywilizacji przemija, zastępowane przez coś innego. Może przez telefon? Bo nie wiem czy wiecie, ale często właśnie przypominamy telefon, a jakże 🙂 . Telefon, jak to telefon, często dzwoni wtedy, kiedy nie powinien. Gdy jest nam bardzo potrzebny, to akurat rozładowuje się bateria, a gdy prowadzimy ważną dla nas rozmowę, to gubi zasięg.

Choć może tendencji do zagadywania nie mam, to zdarza mi się niejako na siłę dialogować w chwili, gdy bardziej byłoby potrzebne, bym słuchał. Jeśli rzeczywiście już miałbym być jakąś komórką, to chyba jestem bardzo starym modelem. Ostatnio bardzo często „siadają mi baterie”. W chwilach gdy moja osoba, moje zaangażowanie są bardzo ważne, potrzebne, ja zwalniam się z obowiązku, bo jestem bardzo zmęczony. Niestety zdarza mi się także być tak zaabsorbowanym własnymi sprawami i problemami, że „gubię zasięg” w relacji z kimś, kto właśnie mnie bardzo potrzebuje.

Wymienić się na nowy model raczej trudno 🙂 . Może mały tunning? „Dialog i komunikacja”, „Czas dla nas”, „Orbity” zawarte w Programie „Ja+Ty” na pewno pomagają nie gubić ze sobą „zasięgu” oraz uczą wsłuchiwać się w drugiego. A ładowanie baterii? Program 4 „Ja + Bóg” pomaga odnaleźć niewyczerpalne źródło energii i mocy, a także Kogoś, kto potrafi niejedno naprawić, gdy my już tylko bezradnie rozkładamy ręce.

Michał

P.S

Jeśli macie swoje obrazowe porównania nas, naszego życia, relacji z innymi do czegoś co w lekki sposób obrazuje niedomagania i problemy, podzielcie się, proszę. Bardzo chętnie je poznam.

Tags: ,

Categorised in: Michał