TU+YO=NOSOTROS dzień II

May 6, 2013 10:07 am

O dziwo, prawie wszyscy byli na czas. Oba niedzielne tematy – “Dialogi i komunikacja” oraz “Pieczęć daru” – szybko przebiegły. W międzyczasie zdecydowaliśmy, że przeniesiemy posiłek na czas po Mszy św. Zyskaliśmy dzięki temu więcej czasu na indywidualną modlitwę nad każdą parą. Choć nie udało się ze wszystkimi.

Mszę św. sprawowaliśmy razem z Padre Cristobalem, czyli O. Krzysztofem, polskim misjonarzem, który od 20 lat pracuje w Meksyku. Poznaliśmy się na spotkaniu u ks. Bp Carlosa Bresena Arch, który zorganizował to spotkanie, żebyśmy się mogli spotkać i żeby lepiej się zapoznał z Programami. Przyjechał więc na całą sobotę i niedzielę. To dzięki niemu odwiedził nas jeszcze jeden polski kapłan, któremu my z kolei złożyliśmy rewizytę w czasie przerwy – Ks. Tomasz z Nuncjatury Apostolskiej.

Po Mszy św. z odnowieniem małżeńskiego ślubowanie wróciliśmy na posiłek, w czasie którego zastał nas ks. Bp Carlos Bresena Arch. Uczestniczył w całym naszym dzieleniu i był bardzo zbudowany tym, co usłyszał. Dostrzega bardzo potrzebę takiej systematycznej pracy z rodzinami. 

Trudno się było rozstać. Jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć i wszyscy się rozjeżdżają.

Dziękuję za Waszą modlitwę,

Padre Jota

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich:

odnowienie przyrzeczeń

 

odnowienie 2

 

Część uczestników Programu 1 w Mexico City

część uczestników

Trenerzy z Mexico City:

Trenerzy Mexico

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak