u progu "Jedynki" i "Trójki"

June 7, 2014 7:51 am

“Poślę Wam Ducha Prawdy, On was doprowadzi do całej prawdy.” (J 16, 13)

Dzisiaj zaczyna się Program 1 w Belleville, w Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Illinois. To właśnie w tym stanie, w Diecezji Springfield, “JA+TY=MY” spodobało się tak bardzo, że zostało przyjęte jako diecezjalne rekolekcje dla małżeństw.

Jak zwykle prosimy o wsparcie modlitewne, zarówno dla Prowadzących, jak i Uczestników, którzy zawsze przychodzą z jakimś bagażem. Dla tradycyjnie wystraszonych Mężów, zaciągniętych na warsztaty przez swoje Żony, urodzone reformatorki mężczyzn (o iluż fortelach już słyszano, by Męża przekonać). Za pary, co zgubiły ścieżki do siebie nawzajem, podpaliły mosty i straciły nadzieję. O spokojne dotarcie do happy endu, co będzie nowym początkiem.

I ogarniając ich modlitwą, blisko Ducha Świętego, którego zesłanie już w niedzielę, już się cieszymy, wiedząc, że Program nikogo nie nagina, nikogo nie dokrawa do ideału, ale otwiera oczy na rzeczywistości, o których na ogół nie miało się zielonego pojęcia. Więc jest doświadczeniem prawdy, która wyzwala i podnosi.

A o tym, co tam się dzieje, opowie już jutro ks. Jarosław.

Polecamy modlitwie także Program 3 – “MY+Społeczeństwo”, prowadzony przez O. Grzegorza Zakrzewskiego w ten weekend w Belgii – w środowisku naszych “Brukselek”, które konsekwentnie są gospodarzami kolejnych odsłon warsztatów.

M

Tags: , ,

Categorised in: Od Redakcji