uwierzyć na Słowo

May 10, 2014 5:00 am

“Czyż i wy chcecie odejść?” Odpowiedział Mu Szymon Piotr: “Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego.” (J 6, 67-68)

Wiele słów, które słyszymy, nas zaskakuje, przerasta. Już samo to, co nam komunikują inni ludzie, bywa wyzwaniem, na które nie jesteśmy gotowi. Może jakieś pochopne podsumowanie, trudna wiadomość na początek dnia, postawienie wobec nagłej zmiany planów.Sytuacje, które wymagają jakiegoś wysiłku, podjęcia rozmowy, wyjaśnienia, dojrzewania. Czasu, zanim staną się jasne.

Jego Słowo także bywa dla nas trudne, jakby na wyrost, na miarę, do której jeszcze nie dorośliśmy. On jednak potrafi przeczekać nasze niezrozumienie, opór, lęk. Wystarczy Mu, że nie chcemy “odejść”. Będąc blisko, pozwalamy, by Słowem sam nas prowadził, przekonywał, podnosił. W czasie, który jest na to potrzebny. Dlatego nie ma potrzeby złościć się na siebie, że jesteśmy za mało pojętni czy w ogóle “jacyś” – tak jak On cierpliwie przewiduje nasze zwątpienie. I zawsze na nowo prosi o zaufanie, wiedząc, dokąd chce nas zaprowadzić.

M

Tags: , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak