uwierzyć nadziei

October 19, 2013 5:00 am

On to wbrew nadziei uwierzył nadziei, że stanie się ojcem wielu narodów zgodnie z tym, co było powiedziane: takie będzie twoje potomstwo. (Rz 4,18)

600823_382812091829461_616727894_nByć dobrej myśli. Zachować pełen optymizmu spokój. Zwłaszcza, gdy wydaje się, że rzeczy toczą się nie do końca tym trybem, którym “powinny”. Przykre w pierwszym odczuciu chwile utraty kontroli, zaskoczenia, braku wiedzy na temat tego, co będzie – to moment, kiedy On pyta: Czy mi uwierzysz? Wiem, że wolałbyś tak, ale czy pozwolisz Mi zrobić to po swojemu?

Jest to dialog miłości, bowiem gdy powierzamy Mu siebie, nie spadnie na naszą głowę nic poza nią. Wbrew nadziei uwierzyć nadziei, że sprawy się toczą w dobrym kierunku, nawet gdy nie widać wiele poza zakręt drogi w podróży, w którą wyruszamy. Co dnia. Kochać i robić, co do nas należy, nie mając wszystkich odpowiedzi.

A On z niezrównaną wiernością doprowadza  wszystkie toczące się sprawy do szczęśliwego – i równie zaskakującego jak Jego zmartwychwstanie –  końca. 

M

Tags: , , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak